Interpretacja indywidualna z dnia 5 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.133.2023.1.JF
W zakresie skutków podatkowych połączenia spółek.
W zakresie skutków podatkowych połączenia spółek.
Wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, w sytuacji gdy prawo do odliczenia powstanie przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie zobowiązany do wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zmniejszających
1. Czy w wyniku planowanego Połączenia, Spółka Przejmująca wstąpi we wszelkie prawa i obowiązki przewidziane w przepisach prawa podatkowego związane z działalnością Spółki przejmowanej (sukcesja uniwersalna). 2. Czy w przypadku Połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną, które to Połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani
1. Czy jedynym przychodem Spółki ze sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa (Huty) będzie cena ustalona między stronami transakcji? 2. Czy Spółka jako następca podatkowy (sukcesor) Spółki Przejętej, na moment sprzedaży Huty będzie uprawniona do rozpoznania w kosztach podatkowych wydatków poniesionych przez Spółkę Przejętą na nabycie składników majątkowych wchodzących w skład Huty, niezaliczonych
Czy w związku z przeniesieniem wierzytelności na rzecz fundusz sekurytyzacyjnego, Bank (działając również jako sukcesor praw i obowiązków podatkowych Banku przejmowanego) uprawniony będzie do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości wartości nominalnej zbywanych wierzytelności kredytowych (pożyczkowych)?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia przedsiębiorstwa.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia przedsiębiorstwa.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy po przekształceniu Sp. z o.o. w Sp. k., Wnioskodawca będzie miał prawo (proporcjonalnie do jego udziału w zysku Sp. k.) zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej Aktywów w pełnej wysokości, także od tej jej części, która w Sp. z o.o. została odniesiona na kapitał zapasowy i z tego względu podlegała ograniczeniom wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 63 lit
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy wydatki inwestycyjne poniesione na terenie specjalnej strefy ekonomicznej przekraczające wartość wydatków inwestycyjnych wskazanych w przejętym zezwoleniu poniesione na cel wskazany w zezwoleniu mogą być dalej obliczane po dacie połączenia i będą podstawą zwolnienia podatkowego i korzystania z pomocy publicznej przez Wnioskodawcę.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi na złe długi.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia podatkowego przychodów i kosztów w związku z podziałem przez wydzielenie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy w przypadku połączenia spółek Wnioskodawca jako spółka przejmująca będzie uprawniony do korzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych.
1. W jaki sposób Wnioskodawca powinien dokonywać rozliczeń przychodów i kosztów? 2. Czy Wnioskodawca ma obowiązek w swoim zeznaniu rocznym CIT-8 za 2013 r. wykazania przychodów i kosztów przyporządkowanych do ZCP od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia podziału i wydzielenia ZCP? 3. Czy przychody i koszty, które nie zostały rozliczone przez Wnioskodawcę do dnia podziału, tj. nie zostały uwzględnione przez
Czy Spółka w wyniku zapłaty zobowiązań spółki przejętej, która pomniejszyła uprzednio z tego tytułu własne koszty uzyskania przychodów, ma prawo do zwiększenia własnych kosztów uzyskania przychodów po dokonaniu zapłaty tych zobowiązań?
Czy Spółka w wyniku zapłaty zobowiązań spółki przejętej, która pomniejszyła uprzednio z tego tytułu własne koszty uzyskania przychodów, ma prawo do zwiększenia własnych kosztów uzyskania przychodów po dokonaniu zapłaty tych zobowiązań?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów w przypadku przeprowadzenia transakcji połączenia ze spółką przejmowaną.
1. Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie Strefy na podstawie wszystkich trzech Zezwoleń (zwolnionej z CIT), Spółka może prowadzić wspólną ewidencję dla działalności prowadzonej na podstawie wszystkich posiadanych zezwoleń strefowych (podlegającej zwolnieniu z CIT na podstawie Pierwszego, Drugiego
Brak prawa do skorzystania z ulgi na złe długi w odniesieniu do wierzytelności, które zostały wniesione aportem do Spółki w ramach przedsiębiorstwa spółki z o.o.
1. Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego (straty podatkowej) oraz dochodu (straty) z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie SSE na podstawie Zezwoleń (zwolnionej z CIT), Wnioskodawca może prowadzić wspólną ewidencję dla działalności prowadzonej na podstawie Zezwoleń (zwolnionej) oraz odrębną ewidencję dla działalności podlegającej opodatkowaniu?2. Czy Wnioskodawcy będzie
Czy w przypadku, w którym nieściągalność wierzytelności nabytych w ramach aportu czterech zorganizowanych części przedsiębiorstwa zostanie uprawdopodobniona pod dniu wniesienia aportu i objęta z tego powodu odpisem aktualizującym, Spółka będzie uprawniona zaliczyć wartość tego odpisu do kosztów uzyskania przychodu?
Czy w przypadku otrzymania spłaty wierzytelności nabytej w ramach aportuw czterech zorganizowanych części przedsiębiorstwa, spłata ta będzie stanowiła dla Spółki przychód podatkowy?