Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.493.2024.1.AG
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.
Czy cena należna X za sprzedane wierzytelności pożyczkowe stanowić będzie przychód Wnioskodawcy. Czy w związku ze sprzedażą wierzytelności pożyczkowych przez X do Y, które wcześniej nie były zbywane przez X, Wnioskodawca będzie mógł rozpoznać jednorazowo w kosztach uzyskania przychodów kwotę główną niespłaconej pożyczki, z wyłączeniem ewentualnej straty poniesionej na sprzedaży tych wierzytelności
Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Obowiązki płatnika - wypłata wynagrodzenia twórcy projektu wynalazczego.
Obowiązki płatnika - wypłata wynagrodzenia twórcy projektu wynalazczego.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na wymianę nawierzchni parkingu.
Koszt uzyskania przychodów związany ze sprzedażą akcji nabytych w ramach programu motywacyjnego.
Dotyczy ustalenia czy kwoty wypłacane poszkodowanemu pracownikowi, na podstawie prawomocnego wyroku sądu, zgodnie z treścią zawartego pomiędzy stronami porozumienia opisanego we wniosku, stanowić będą dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodu.
Ograniczenie w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej i raty leasingowej wynikające z art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy.
Zaliczenie wynagrodzenia dla komplementariusza do kosztów uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych płatności na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności.
Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości, rozpoznanie kosztów oraz możliwość skorzystania z ulgi na własne cele mieszkaniowe.
Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.
Ustalenia, czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu nabycia Praw autorskich do Utworów od Kontraktorów stanowią, podlegające amortyzacji podatkowej, wartość niematerialna i prawną w rozumieniu art. 16b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce przez Wnioskodawcę po obniżeniu kapitału zakładowego w Spółce poprzez obniżenie wartości nominalnej udziałów Wnioskodawcy bez wynagrodzenia Wnioskodawca uprawniony będzie do rozliczenia kosztów uzyskania przychodów w takiej samej wysokości, w jakiej byłby uprawniony do ich rozliczenia przed obniżeniem wartości nominalnej udziałów w Spółce.
Obowiązek płatnika i obowiązek informacyjny przy wypłacanych wynagrodzeniach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Sposób rozpoznania przychodów podatkowych oraz kosztów uzyskania przychodów w związku z transakcją sekurytyzacji wierzytelności leasingowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w celu uzyskania stopnia doktora nauk prawnych.
Decydujące dla uznania straty w towarze handlowym za koszt podatkowy jest kryterium należytej staranności podatnika. Nie powinno być ono traktowane w sposób rutynowy, polegający na zastosowaniu utartych schematów, lecz w najbardziej możliwym stopniu w sposób zindywidualizowany, z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań oraz realnych możliwości i środków będących w dyspozycji podatnika – wyrok NSA z 10
Czy pojęcie „jednorazowej wartości transakcji”, o której mowa w art. 19 ust. 2 ustawy Prawo przedsiębiorców odnosi się do poszczególnych zakupów/dostaw realizowanych u tego samego dostawcy, w konsekwencji czy zapłata w gotówce, jeśli kwota wypłacona nie przekracza kwoty 15 000 zł, w całości będzie zaliczana do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych