Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.471.2024.2.SG
WIS USŁUGA - przygotowanie wniosków grantowych dla organizacji pozarządowych w programach konkursowych.
WIS USŁUGA - przygotowanie wniosków grantowych dla organizacji pozarządowych w programach konkursowych.
Ustalenie, czy: - darowizny przekazywane przez Wnioskodawcę w szczególności na rzecz organizacji pozarządowych, klubów sportowych stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, w rozumieniu przepisu art. 28m ust. 1 pkt 3 uCIT i powinny zostać przez Wnioskodawcę opodatkowane, - koszty tworzenia przez Wnioskodawcę odpisów aktualizujących wartość należności zgodnie z Polityką Rachunkowości
Nieodpłatne udostępnienie przez szkołę (jednostkę budżetową Gminy) sali gimnastycznej organizacjom pozarządowym na podstawie umowy użyczenia nie podlega/nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Ulgę "na dzieci" za 2011 r. rozliczamy w podobny sposób jak w ciągu poprzednich dwóch lat (2009-2010). Komu przysługuje taka ulga? Ile z tego tytułu można odliczyć? Na jakich zasadach?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług nabywanych w ramach projektu pn. Poprawa stanu cennych gatunków i siedlisk Natura 2000 ().
Nieopodatkowany zwrot kosztów podróży - do wysokości określonej w przepisach - przysługuje nie tylko pracownikowi. Przy odpowiednio skonstruowanej umowie łączącej strony takie same świadczenia może otrzymać współpracownik (zleceniobiorca, wykonawca dzieła) organizacji non profit. Co więcej - jednostka zaliczy te wydatki do swoich kosztów podatkowych.
Jak rozliczyć księgowo i podatkowo umowy barterowe zawierane przez stowarzyszenie z firmami i domem pomocy społecznej? Umowy dotyczą przekazania towarów i udostępnienia pomieszczeń w zamian za pomoc w opracowaniu programów komputerowych. Stowarzyszenie jest podatnikiem VAT.
Dotacje - opisane w poprzednim numerze "Poradnika" - to nie jedyny sposób zdobycia środków na finansowanie działalności organizacji non profit. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych w praktyce form wspierania działalności organizacji są darowizny. Z uwagi na możliwość odliczenia od dochodu darowizn na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego, uzyskane w ten sposób środki stanowią
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług wykorzystywanych do wykonywania przedmiotowych usług nieodpłatnej pomocy prawnej.
Jedno ze zwolnień podatkowych obejmuje dochody spółek kapitałowych tworzonych przez organizacje działające na podstawie przepisów Prawa o stowarzyszeniach. Tego typu działalność może być alternatywą dla stowarzyszeń, pozwalającą na poszerzenie źródeł pozyskiwania środków wspierających ich działalność statutową.
Jak rozliczyć urlop wypoczynkowy radcy prawnego zatrudnionego w zrzeszeniu na umowę o pracę w wymiarze 1/8 etatu?
Opodatkowanie świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej na rzecz organizacji pozarządowych
1) Czy w przedstawionym stanie faktycznym nieodpłatne świadczenie usług na rzecz organizacji pożytku publicznego będzie stanowić czynność opodatkowaną, w rozumieniu art. 8 ust 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)? 2) W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie zawarte w pkt 1 Jak należy obliczyć podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i
Czy obrona w przedmiotowej sprawie bez wynagrodzenia (ad honorem, pro bono) podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a jeżeli tak to w jakiej wysokości?
Czy świadczenie przez Spółkę nieodpłatnej pomocy prawnej na rzecz organizacji pozarządowych wykonywane w ramach Programu realizowanego we współpracy z Fundacją będzie stanowić nieodpłatne świadczenie usług na cele związane z prowadzonym przez Spółkę przedsiębiorstwem, a tym samym nie będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług?