Jak rozliczyć w księgach rachunkowych zakup domeny internetowej
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT przeniesienia przez Dłużnika na Spółkę własności do składników, tj. znaku graficznego, strony internetowej, domeny internetowej, baz i zbiorów danych, raportów z projektów badawczych w miejsce świadczenia pieniężnego (na całkowite zaspokojenie roszczeń Spółki) oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia ww. składników
Sposób opodatkowania przychodów uzyskiwanych z umowy dzierżawy prawa do dysponowania stronami internetowymi wraz z domenami.
Opodatkowanie dochodów z tworzenia i rozwoju programów komputerowych preferencyjną stawką podatkową.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Czy w przypadku opisanego zdarzenia przyszłego Wnioskodawca ma możliwość zakwalifikowania uzyskanych przychodów z udostępniania domen internetowych do przychodów z tzw. najmu prywatnego zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, i czy Wnioskodawca może być opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych z tytułu dzierżawy domen w wysokości
Czy w przypadku opisanego zdarzenia przyszłego Wnioskodawca ma możliwość zakwalifikowania uzyskanych przychodów z udostępniania domen internetowych do przychodów z tzw. najmu prywatnego zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych czy winien je zakwalifikować jako przychody z działalności gospodarczej w rozumieniu art. 5a pkt 6 ww. ustawy?
Czy dochody z udostępniania powierzchni reklamowej w programie można zaliczyć do przychodów z tytułu najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze i wybrać opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Czy dochody z udostępniania powierzchni reklamowej w programie można zaliczyć do przychodów z tytułu najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze i wybrać opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Czy Wnioskodawczyni osiągająca dochody tytułu udostępniania domeny internetowej może być opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% przychodu?
ustalenie momentu powstania przychodu z tytułu sprzedaży domeny internetowej
Działalność Wnioskodawczyni na terytorium Polski nie wypełnia znamion zakładu, zgodnie z art. 5 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowanie między Rzeczypospolitą Polską a Republiką Estońską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku. Oznacza to, że Wnioskodawczyni podlegająca ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu
w zakresie obowiązku pobrania przez Spółkę zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu zakupu od kontrahentów zagranicznych domeny internetowej, składania informacji IFT-2R oraz posiadania certyfikatów rezydencji
Czy w sytuacji zawarcia umowy na odpłatne korzystanie z domen internetowych, likwidacji działalności gospodarczej, uzyskiwane przychody z tego tytułu należy kwalifikować do źródła o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 uPIT, a w konsekwencji tego, czy do przychody, o których mowa mogą podlegać opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym niektórych zgodnie z art. 1 pkt 2 w zw. z art. 2 ust. la uRyczałt
Sprzedaż domeny internetowej, wystawienie faktury, stawka podatku.
Interpretacja dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy zakup domen zarówno od firmy mającej siedzibę w Stanach Zjednoczonych, jak i podatnika unijnego powinien być traktowany na potrzeby podatku VAT jako import usług?
Czy zakup domen zarówno od firmy mającej siedzibę w Stanach Zjednoczonych, jak i podatnika unijnego powinien być traktowany na potrzeby podatku VAT jako import usług?
Czy w związku z wejściem w życie przepisów ustawy z dn. 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług zmieni się zasada naliczania podatku VAT na pośrednictwo w rejestracji domen polskich i zagranicznych ?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego przy nabyciu usługi utrzymania domeny internetowej?