Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2011, sygn. ITPP1/443-919/11/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-919/11/MS
Czy Teatr prawidłowo wystawia faktury VAT?
Czy Teatr prawidłowo wystawia faktury VAT?
Wnioskodawca uprawniony jest do korzystania ze zwolnienia od podatku od dnia 1 stycznia 2011 r., zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy, pod warunkiem, iż zostaną spełnione przesłanki określone w art. 43 ust. 18 ustawy. Natomiast wyłączenie ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 19 pkt 2 lit. a ustawy dotyczy usługi wstępu na spektakl, której w opisanej przez Wnioskodawcę sytuacji dokonuje
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie kultury świadczonych przez twórcę i artystę na podstawie art. 43 pkt 33b .
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi określane jako: - program autorski w wykonaniu zespołu (artysty) - autorskie przygotowanie koncepcji i opracowanie scenariusza imprez oraz sprawowanie nadzoru realizacyjnego nad jego wykonaniem podlegają 8% stawce podatku od towarów i usług?
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi określane jako: -program autorski w wykonaniu zespołu (artysty) -autorskie przygotowanie koncepcji i opracowanie scenariusza imprez oraz sprawowanie nadzoru realizacyjnego nad jego wykonaniem podlegają 8% stawce podatku od towarów i usług?
Czy świadcząc powyżej opisane usługi Teatr powinien stosować stawkę zwolnioną zgodnie z art. 43 ust. pkt 33 ustawy o podatku VAT z 11 marca 2004r. z uwzględnieniem zmian wprowadzonych od 1 stycznia 2011r.?
Czy w związku z wejściem w życie, z dniem 1 stycznia 2011 r., zmian do ustawy o podatku VAT, Teatr prawidłowo zakwalifikował wskazane usługi związane z prowadzeniem zajęć dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów teatralnych, warsztatów tańca, wokalnych, zabaw aktorskich dla najmłodszych zgodnie z PKWiU 2008 i zastosował prawidłowo nowe stawki podatku VAT?
Z początkiem 2011 r. powinniśmy się spodziewać zmian w podstawowych aktach prawnych będących szkieletem konstrukcji polskiego systemu prawa podatkowego. Mowa tu m.in. o updof, updop i ustawie o VAT. Ze względu na ciężar nowelizowanej materii wydawać by się mogło, że prace nad wspomnianymi ustawami są już zakończone. Nic bardziej mylnego. Prace nad tymi ustawami nadal trwają. Na dzisiaj możemy niemalże
Stawka na usługi twórcze, artystyczne związane z kulturą i usługi niebędące usługami artystycznymi, nie związane z kulturą.
Stawka podatku od towarów i usług dotycząca usług wykonywania projektów znaczków pocztowych.
Świadczone przez Teatr odpłatne usługi (PKWiU 92.32.10), polegające na czytaniu tekstów przez aktorów dla widowni, za które będą pobierane opłaty wstępu, podlegają opodatkowaniu wg stawki 7%.
Czy działalność gospodarcza, w ramach której Podatnik:- wykonuje zdjęcia, które sprzedaje do czasopism, wydawnictw itp. za co otrzymuje honoraria za jednorazowe przekazanie majątkowych praw autorskich, - pisze artykuły i felietony i inne materiały dziennikarskie do czasopism, za które również otrzymuje honoraria za przekazanie majątkowych praw autorskich, - wykonuje na podstawie umów o dzieło lub umów
1.Czy sprzedaż spektaklu innemu podmiotowi za kwotę ryczałtową podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?2.Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy stosować w przypadku wynajmu pomieszczeń teatralnych oraz sali widowiskowej na wystawianie spektakli teatralnych i realizację koncertów?3.Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy stosować w przypadku sprzedaży programów teatralnych i
Czy wykonywane przez Wnioskodawcę usługi w zakresie realizacji dźwięku do audycji telewizyjnych są zwolnione przedmiotowo z podatku VAT?
Czy podatnik prawidłowo stosuje stawki podatku VAT lub zwolnienia z podatku dla: sprzedaży licencji, przekazania nieodpłatnie zaproszeń, umów barterowych i produkcji audycji telewizyjnych.
Czy podatnik prawidłowo stosuje stawki podatku VAT lub zwolnienia z podatku dla: usług organizacji festiwalu, usług reklamy sponsorsko-promocyjnej, dzierżawy oraz produkcji filmów?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu lub imporcie towarów i usług związanych ze świadczeniem usług (wystawianiem speklakli teatralnych) poza terytorium kraju?
Czy możliwe jest wystawienie faktury VAT za usługi w zakresie teatralnych spektakli wyjazdowych w rozbiciu na poszczególne części składowe (refakturowanie) według poniższej zasady:- opłata zryczałtowana (dochód) teatru jako usługa opodatkowana stawką 7% VAT,- refaktura kosztów związanych z honorariami autorskimi za przekazanie lub udzielenie licencji?
Czy usługi w zakresie wyjazdowych spektakli, za które Teatr nie pobiera żadnych opłat z tytułu wstępu (opłata za spektakl jest zryczałtowana i niezależna od ilości widzów), są opodatkowane podatkiem od towarów i usług czy korzystają ze zwolnienia przedmiotowego?
Jaką stawkę podatku (bądź zwolnienie) należy stosować przy sprzedaży programów i plakatów związanych wyłącznie z granym przedstawieniem, zaliczanej zgodnie z klasyfikacją statystyczną do grupowania PKWiU 92.32.10 "Usługi związane z funkcjonowaniem obiektów kulturalnych"?
Czy podatnik prawidłowo stosuje zwolnienie przedmiotowe dla świadczonych usług reportersko - dziennikarskich sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 92.40.10-00.00 "Usługi świadczone przez agencje informacyjne"
Jaka jest właściwa stawka podatku VAT dla usług polegających na produkcji programów telewizyjnych, sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 92.20?
Jaka jest właściwa stawka podatku od towarów i usług dla usług polegających na organizowaniu (współorganizowaniu) spektakli teatralnych, mieszczących się w grupowaniu PKWiU 92.31.21-00.00?