Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2011, sygn. ITPP1/443-919/11/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-919/11/MS

Czy Teatr prawidłowo wystawia faktury VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 czerwca 2011 r., (data wpływu 1 lipca 2011 r.), uzupełnionym w dniu 29 września 2011 r. i 11 października 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług związanych ze sprzedażą spektakli jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lipca 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług związanych ze sprzedażą spektakli.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Teatr jest samorządową instytucją kultury, posiadającą osobowość prawną, wpisaną do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Miasto. Teatr jest czynnym podatnikiem VAT, który w ramach swojej działalności dokonuje sprzedaży spektakli teatralnych za wynagrodzeniem ryczałtowym innej jednostce kulturalnej, która realizuje daną imprezę kulturalną we własnym imieniu i na własny rachunek oraz udostępnia publiczności prawa wstępu. W tym celu Teatr zawiera umowę z podmiotem kulturalnym, w której określa wysokość ryczałtowego wynagrodzenia za spektakl oraz sposób rozliczenia opłat licencyjnych za prawa autorskie. Należność za prawa autorskie obliczana jest na podstawie wpływów netto ze sprzedaży biletów na spektakl oraz określonej stawki procentowej zgodnej z umową licencyjną z autorem. Wynagrodzenie za spektakl zgodnie z umową zostaje powiększone o kwotę wynikającą z licencji do praw autorskich. Teatr jako podmiot wykonujący usługi kulturalne zwolnione od podatku od towarów i usług wystawia dwie odrębne faktury VAT za ryczałtową sprzedaż spektaklu teatralnego oraz za przeniesienie praw licencyjnych (tantiemy autorskie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00