Interpretacja indywidualna z dnia 18 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.173.2024.2.MN
Opodatkowanie jednorazowego odszkodowania - renty wyrównawczej na zwiększone potrzeby.
Opodatkowanie jednorazowego odszkodowania - renty wyrównawczej na zwiększone potrzeby.
Nieujmowanie w podstawie opodatkowania zwrotu kosztów związanych z likwidacją szkód.
Opodatkowanie zadośćuczynienia i odszkodowania wypłaconego na podstawie ugody pozasądowej przez ubezpieczyciela z ubezpieczenia w ramach obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
Możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych zysku przekazanego na kapitał zapasowy lub kapitał rezerwowy pozostały.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z tytułu wypłaty z polisy na życie i dożycie.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku w stanie prawnym obowiązującym do 30 czerwca 2017 r. dla świadczonych przez Państwa usług oraz prawo do korekty faktur w związku ze zmianą stawki.
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania.
W zakresie opodatkowania odszkodowania otrzymanego od towarzystwa ubezpieczeń.
Czy Wnioskodawca spełnia wskazane w przepisie art. 28j ust.1 pkt 5 updop kryterium opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, jakim jest nieposiadanie udziałów w innych spółkach, w sytuacji, gdy posiada tzw. „udziały w kapitale rezerwowym” towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych?
W zakresie opodatkowania otrzymanego odszkodowania i zadośćuczynienia.
Właściwa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawcy byli oraz są podatnikami zależnymi lub współzależnymi bezpośrednio lub pośrednio wobec jednego podmiotu lub grupy podmiotów powiązanych ze sobą – w rozumieniu art. 5 ust. 2 zdanie 2 ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych, a w konsekwencji czy każdy z Wnioskodawców ma prawo odrębnie pomniejszyć podstawę opodatkowania z tytułu podatku od niektórych
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania wraz z odsetkami, które zostały wypłacone z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej notariusza
Korekta przychodu z tytułu zwrotu części odszkodowania przyznanego uprzednio przez zakład ubezpieczeń
Brak zwolnienia od podatku usług pośrednictwa ubezpieczeniowego.
Opodatkowanie otrzymanego z Belgii na podstawie wyroku sądowego odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku
Opodatkowanie otrzymanego z Belgii na podstawie wyroku sądowego odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku
Brak stosowania ograniczeń w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wynikających z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów Usługi IT.
Ustalenie, czy wydatki na opłacanie całej składki ubezpieczeniowej z tytułu polisy będą stanowiły koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy ponoszone niego na rzecz: - pracowników Spółki – jest prawidłowe, - innych osób, tj. zleceniobiorców, z którymi Spółka współpracuje– jest nieprawidłowe.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na opłacanie całej składki ubezpieczeniowej z tytułu polisy dla pracownika będą stanowiły (proporcjonalnie, według udziału w zyskach i stratach Spółki) koszty uzyskania przychodu Wnioskodawcy?
możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego
W zakresie ustalenia czy, z punktu widzenia przepisu art. 15 ust. 1 i 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych koszty reasekuracji biernej jako koszty bezpośrednio związane z przychodami z tytułu składki ubezpieczeniowej i poniesione w roku podatkowym, w którym zostały osiągnięte odpowiadające im przychody z tytułu składki ubezpieczeniowej, są potrącalne w tym roku podatkowym, w którym zostały
Zwolnienie określone w art. 21 ust. 1 pkt 63b tej ustawy.