Odliczanie VAT w praktyce
Czy w odniesieniu do realizowanych przez Spółkę transakcji sprzedaży towarów na terenie Niemiec, przychodem Wnioskodawcy będzie otrzymane od nabywcy wynagrodzenie w kwocie brutto, tj. razem z wykazanym na fakturze niemieckim podatkiem VAT należnym. Czy w odniesieniu do realizowanych przez Spółkę transakcji zakupu towarów na terenie Niemiec, kosztem uzyskania przychodów będzie wartość wynikająca z faktur
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej podlegającego opodatkowaniu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej podlegającego opodatkowaniu.
Czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów niemieckiego podatku od wartości dodanej od wydatków dotyczących dokonanych odwiertów na terytorium Niemiec i nabycia praw do udziału w koncesji? Czy w momencie uzyskania zwrotu niemieckiego podatku od wartości dodanej Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów podatku od wartości dodanej
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku VAT naliczonego przez niemieckiego sprzedawcę przy zakupie listy klientów (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku od wartości dodanej dot. usług nabywanych na terenie Unii Europejskiej.
W zakresie rozliczenia dostawy towarów jak wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w procedurze uproszczonej.
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z podatku importu towarów na podstawie § 14 ust.1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy Spółka postępuje prawidłowo zaliczając wydatki na nabycie tychże usług na rzecz Biura Łącznikowego w Turcji do kosztów uzyskania przychodów Spółki i to w wysokości brutto?
Czy można przyjąć, że kwoty różnic kursowych związanych z powyżej opisanymi operacjami finansowymi pomiędzy powiązanymi Spółkami (zwrotem podatku VAT) są jedynie kwotami bilansowymi i nie mają wpływu na wysokość zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od dochodów osób prawnych ? (zdarzenie przyszłe)
Czy można przyjąć, że kwoty różnic kursowych związanych z powyżej opisanymi operacjami finansowymi pomiędzy powiązanymi Spółkami (zwrotem podatku VAT) są jedynie kwotami bilansowymi i nie mają wpływu na wysokość zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od dochodów osób prawnych ? (stan faktyczny)
Czy Spółka może zaliczyć naliczony podatek od wartości dodanej do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w sytuacji gdy nie dokonano odliczenia zapłaconego przez Spółkę podatku od wartości dodanej, a wydatek na nabycie usługi, z którą związany jest podatek od wartości dodanej stanowi koszt uzyskania przychodów?
Czy zakupy dokonywane za granicą związane z wykonywaniem usług transportu rzeczy poza krajem należy ujmować w kwocie brutto czy w kwocie netto?
Spółka zadała pytanie, czy wystawiane przez Spółkę na terytorium Niemiec faktury, w których kwoty są podawane w EURO, winny zawierać kwoty podatku wyrażone w złotych?
Czy istnieje mozliwość zastosowania stawki VAT 0% dla WWD, dokonanej na rzecz nabywcy jeżeli Podatnik posiada nastepujące dokumenty potwierdzające dokonanie dostawy; kopię faktury, specyfikacje towarów, dokument nadania wraz z wydrukiem ze strony internetowej przewożnika potwierdzającego doreczenie przesyłki, korespondencję handlową (zamówienie nabywcy) ?.
Czy istnieje możliwość zastosowania procedury opodatkowania marży (o której mowa w art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług) przy sprzedaży polskiemu rolnikowi używanego kombajnu zbożowego zakupionego od kontrahenta z Wielkiej Brytanii?.
Jak opodatkowana jest usługa transportu międzynarodowego ?.
Dot. transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów od podmiotu szwajcarskiego, zarejestrowanego na potrzeby podatku od wartości dodanej w Niemczech.
Spółka zamierza zatrudnić przedstawicieli handlowych, Polaków zatrudnionych na umowę o pracę lub umowę zlecenie, którzy będą podróżowali z towarem po terenie Europy Zachodniej - Państwa Unii Europejskiej - Niemcy, Austrii z towarem (biżuterią srebrną), wyprodukowanym i zakupionym w Polsce lub sprowadzonym z zagranicy przez firmę. Przedstawiciele będą sprzedawać towar w sklepach jubilerskich, wystawiając