Interpretacja indywidualna z dnia 24 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.468.2024.2.KFK
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia i zwrotu części podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją projektu w ramach realizacji zadań własnych Gminy.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Powiat w związku z realizacją inwestycji.
1. Czy wartość Transportu wliczona w cenę sprzedaży wytworzonego produktu, ze sprzedaży podlega zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a UPDOP, będzie stanowić przychód z realizacji nowej inwestycji określonej w decyzji o wsparciu i w konsekwencji będzie podlegać zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a UPDOP? 2. Czy wartość Serwisu gwarancyjnego/Rozszerzonego serwisu gwarancyjnego
Dotyczy ustalenia: - czy wydatki ponoszone na dzierżawę gruntów, za okres od podpisania umowy dzierżawy do momentu zakończenia budowy farmy fotowoltaicznej, mogą być zaliczane do wartości środków trwałych w budowie i stanowić jeden z elementów wartości początkowej środków trwałych po oddaniu inwestycji do użytkowania, od której dokonywane będą odpisy amortyzacyjne stanowiące koszt uzyskania przychodów
1. Czy Transfer Aktywów z FIZ do ASI na podstawie art. 32a USIR będzie zwolniony z opodatkowania CIT po stronie FIZ? 2. Czy w odniesieniu do Transferu Aktywów z FIZ do ASI, zastosowanie znajdą przepisy o cenach transferowych a FIZ będzie zobowiązany do sporządzenia dokumentacji cen transferowych?
Interpretacja indywidualna - prawo do częściowego odliczenia podatku VAT.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu preproporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT w związku z § 3 ust. 2 Rozporządzenia, a następnie proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 w związku z realizacją inwestycji.
Dotyczy braku prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
1. Czy przedmiotem planowanej transakcji dotyczącej zbycia działalności w zakresie Wsparcia IT będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa (dalej jako: „ZCP”) w rozumieniu (…) art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP. (cześć pytania oznaczonego we wniosku Nr 1) 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, czy w przypadku wystąpienia dodatniej różnicy pomiędzy określoną ceną zakupu ZCP (obejmującą, m.in.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Gmina ma/będzie miała prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od poniesionych przez nią wydatków związanych z Inwestycją w zakresie, w jakim nabywane towary i usługi są/będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Projektu pn. „(...)”.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług w celu usunięcia odpadów niebezpiecznych znajdujących się na terenie Inwestycji Drogowej.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki poniesione na przebudowę placu targowego.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizowaną inwestycją.
Czy w związku z Transakcją Wnioskodawca nie będzie zobowiązany jako płatnik do wpłacenia zaliczki na podatek na podstawie art. 26aa ust. 1 ustawy o CIT z uwagi na niespełnienie przez Wnioskodawcę definicji spółki nieruchomościowej w rozumieniu art. 4a pkt 35 ustawy o CIT?
Brak uprawnienia do odliczenia pełnych kwot VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją Inwestycji pn. „(…)”.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z budową Przedszkola za pomocą sposobu określenia proporcji opartego na kryterium powierzchniowym, o którym mowa w art. 86 ust. 2c pkt 4 ustawy o VAT.
Brak możliwości odliczenia kwoty podatku naliczonego związanej z nakładami ponoszonymi na obiekty sportowe przeznaczone w części na wynajem z zastosowaniem metody kalkulacji prewspółczynnika opartej o stosunek czasowy wykorzystywania obiektów sportowych do działalności gospodarczej w ogólnym czasie wykorzystywania obiektów sportowych do działalności gospodarczej i poza tą działalnością.