Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.273.2020.8.MJ
Ustalenie czy otrzymane dofinansowanie zwiększa obrót Wnioskodawcy. Prawo do korekty deklaracji VAT-7.
Ustalenie czy otrzymane dofinansowanie zwiększa obrót Wnioskodawcy. Prawo do korekty deklaracji VAT-7.
1. Czy powyższe wsparcie, które zostanie przekazane Spółce SIM X Sp. z o.o. w okresie realizacji inwestycji przez jej wspólników - Gminy, może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 48 ww. ustawy? 2. Czy powyższe wsparcie, które zostanie przekazane Spółce SIM X Sp. z o.o. w okresie realizacji inwestycji przez jej wspólników - Gminy, może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w
1. Czy Rekompensaty otrzymane w ramach Programu "Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej 2023” nie są zaliczane do przychodów, stosownie do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT? 2. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy Rekompensaty otrzymane przez Wnioskodawcę w ramach opisanego Programu stanowić będą przychód
Skutki podatkowe otrzymania rekompensaty z tytułu rozwiązania umowy o pracę.
Opodatkowanie otrzymanych zaliczek i rekompensat do cen energii elektrycznej; otrzymane kwoty są kwotami brutto
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 u.p.d.o.p. pomocy publicznej w postaci określonej kwoty pieniężnej do cen energii elektrycznej i gazu.
Skutki podatkowe otrzymanej przez Spółkę rekompensaty finansowej z tytułu niewyprodukowania energii elektrycznej w ilości, w jakiej zostałaby ona wyprodukowana w przypadku niewydania polecenia przez A.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania przekazanych zachęt pieniężnych oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Czy przychód z tytułu Pomocy uzyskanej przez Spółkę podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu zapłaty Kar umownych wypłaconych do dnia otrzymania Rekompensaty (do 29 października 2019 r.) nie stanowią kosztów uzyskania przychodów, jako wydatki zwrócone podatnikowi, natomiast wydatki z tytułu zapłaty Kar umownych wypłaconych po otrzymaniu przez Spółkę Rekompensaty stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu z art. 15 ust. 1 Ustawy CIT? 2.
Czy kwota otrzymana w ramach Umowy może korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy udzielona Spółce bezzwrotna pomoc publiczna na podstawie umowy o udzielenie pomocy zwartej w ramach programu rządowego pod nazwą „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.” jest objęta zakresem dyspozycji art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. Dz.U z 2022 poz
1. czy Rekompensata otrzymana przez Państwa w ramach Programu stanowi przychód zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o CIT jako dotacja otrzymana z budżetu państwa? 2. czy w związku z otrzymaniem Rekompensaty są Państwo zobowiązani do wyłączania wcześniej lub obecnie ponoszonych wydatków z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 58 ustawy o CIT?
Czy kwota rekompensaty będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychód w rozumieniu ustawy CIT. Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na nabycie usług oraz towarów (materiałów) w ramach wykonywania usług opisanych w wniosku a co za tym idzie, otrzymanej rekompensaty – będą stanowiły koszty uzyskania przychodów zgodnie z przepisami ustawy CIT.
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanej rekompensaty oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT środków otrzymanych w formie dopłat do kapitału własnego metodą "w stu".
Opodatkowanie otrzymanej rekompensaty kapitałowej w postaci dopłaty wniesionej na podstawie art. 178 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz rekompensaty bezpośredniej w formie przekazywanych Państwu przez Miasto pieniędzy, jak również niewliczenia do podstawy opodatkowania ww. rekompensat.
Uznania Rekompensaty za podstawę opodatkowania.
Czy otrzymane transze z tytułu uzyskanej przez Spółkę rekompensaty od S stanowią przychód podlegający zwolnieniu z podatku CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 Ustawy o CIT?
W zakresie ustalenia: • czy Wnioskodawca prawidłowo uznaje, że uzyskanie rekompensaty kapitałowej w postaci dopłaty wniesionej w trybie przepisów o kodeksie spółek handlowych w świetle opisanych w danym stanie faktycznym okoliczności nie będzie stanowić przychodu Wnioskodawcy, • czy Wnioskodawca prawidłowo uznaje, że dokonanie rekompensaty kapitałowej w postaci podwyższenia kapitału zakładowego w świetle
Skutki podatkowe opodatkowania rekompensaty.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych w związku z zawartym porozumieniem.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą rekompensaty.
Skutki podatkowe otrzymania rekompensaty za utratę wartości mieszkania.