Pakiet e-commerce to dla kupującego czasem podwójny VAT
Część pozaunijnych przesyłek o wartości poniżej 150 euro jest podwójnie opodatkowana: pierwszy raz w momencie zakupu towaru na platformie sprzedażowej, a drugi podczas odprawy celnej
Część pozaunijnych przesyłek o wartości poniżej 150 euro jest podwójnie opodatkowana: pierwszy raz w momencie zakupu towaru na platformie sprzedażowej, a drugi podczas odprawy celnej
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Prawo Spółki, jako importera, do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem towaru od podmiotu mającego siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej w ramach transakcji przeprowadzonej na warunkach Incoterms DDP
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z podwójnym wykazaniem w rejestrze odpraw uproszczonych tej samej faktury
Rząd planuje kolejne zmiany w sposobie rozliczania ulgi na dziecko. Nowe regulacje znajdą zastosowanie już do zeznań składanych za 2014 r. 2 września 2014 r. Ministerstwo Finansów przekazało do uzgodnień międzyresortowych projekt zmian w updof w tej sprawie.
Brak obowiązku poboru podatku u źródła z tytułu nabywanych przez Wnioskodawcę usług odpraw celnych, usług pozyskania licencji eksportowych, usług dokumentacyjnych oraz usług ubezpieczeniowych.
Wartość poniesionych przez zagranicznego usługodawcę kosztów należności celno-podatkowych Wnioskodawca powinien uwzględnić w podstawie opodatkowania z tytułu importu usług.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów sprawdzonych na unijny obszar celny.
rozliczenie transakcji nabycia towarów przez Wnioskodawcę od podmiotu ze Szwajcarii w sytuacji gdy odprawa celna dokonywana jest na terytorium Niemiec oraz prawidłowego rozliczenia transakcji na rzecz ostatecznego odbiorcy w Polsce
rozliczenie transakcji nabycia towarów przez Wnioskodawcę od podmiotu ze Szwajcarii w sytuacji gdy transport i odprawa celna dokonywana jest przez Wnioskodawcę oraz prawidłowego rozliczenia transakcji na rzecz ostatecznego odbiorcy w Polsce
Czy prawidłowe będzie rozpoznanie przez Wnioskodawcę kosztów transportu, ubezpieczenia towaru w drodze oraz jego odprawy celnej w dacie poniesienia tych kosztów w rozumieniu art. 15 ust. 4d i 4e, tj. potraktowanie tych kosztów jako kosztów innych niż bezpośrednio związane z przychodem?
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz moment powstania obowiązku podatkowego
Od 1 stycznia 2015 r. zostały wprowadzone (i zostaną wprowadzone od 1 kwietnia 2015 r.) zmiany w przepisach, których założeniem było uproszczenie procedur oraz zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W artykule przedstawiamy informację o ułatwieniach wprowadzanych dla przedsiębiorców w tym zakresie.
1. Czy datą powstania obowiązku podatkowego jest dzień odprawy celnej na terenie Niemiec? 2. Czy dla celów podatku dochodowego należy przyjąć sumę wartości towaru w euro po przeliczeniu przez dokonującego odprawy wraz z cłem i po kursie z jakiego dnia należy przeliczyć ww. wartość?
Co powinno tworzyć wartość podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru i wg jakiego kursu (z jakiego dnia) powinna być ona ustalona?
uznanie zdarzenia za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, jego dokumentowania i ustalenia obowiązku podatkowego oraz - opodatkowanie i dokumentowanie sprzedaży towaru-motoru
Obowiązek zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, w związku z przemieszczeniem do kraju towaru (samochodu) uprzednio zaimportowanego do innego państwa członkowskiego Wspólnoty.
Co stanowi podstawę opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów uprzednio zaimportowanych w Hamburgu?
Kiedy (chodzi o konkretną datę) wystąpi obowiązek podatkowy w podatku VAT przy nabyciu towarów przywiezionych z Korei lub Chin do Polski z odprawą celną dokonaną w Niemczech przez przedstawiciela fiskalnego: czy w dniu wystawienia faktury przez przedstawiciela fiskalnego w Niemczech na transport i cło, czy w dniu faktycznego otrzymania towarów do naszego magazynu w Polsce?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy i jak ustalić podstawę opodatkowania w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towaru?
Przemieszczenie samochodu (uprzednio zaimportowanego i odprawionego w Niemczech) z Niemiec do Polski w ramach prowadzonej działalności gospodarczej stanowi dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru.
Czy zakup od koreańskiego kontrahenta towaru, który został dostarczony do Polski po dokonaniu odprawy celnej na terytorium Austrii będzie traktowany jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?Czy wszystkie kwoty ujęte na fakturze otrzymanej od austriackiego dostawcy, na które składają się: opłata za transport lotniczy towaru z Korei do Warszawy, należności celne, opłata za odprawę celną, opłata przeładunkowa
Czy Spółka postąpi prawidłowo rozpoznając w Polsce obowiązek podatkowy z tytułu dokonania wewnątrzwspólnotowego nabycia surowców, w związku z przetransportowaniem ich do magazynów Spółki w Polsce, jednocześnie uznając, że dokonanie importu oraz wprowadzenie surowców do obrotu będzie następowało na terytorium Niemiec, zatem w Niemczech powinny zostać rozliczone zobowiązania celne oraz podatkowe od importu