Interpretacja indywidualna z dnia 22 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.266.2024.3.ANK
Czy otrzymane dofinansowanie będzie podlegało zwolnieniu z CIT.
Czy otrzymane dofinansowanie będzie podlegało zwolnieniu z CIT.
Ze względu na niespełnienie podstawowej pozytywnej przesłanki warunkującej prawo do odliczenia podatku naliczonego, jaką jest związek zakupów z wykonanymi czynnościami opodatkowanymi, jak również fakt, że Wnioskodawca nabywał towary i usługi związane z realizacją projektu nie jako podatnik podatku VAT, lecz jako organ władzy, Wnioskodawca nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku
Czy w wyniku nabycia opisanej w niniejszym Wniosku nieruchomości po preferencyjnej cenie, co stanowiło element pakietu regionalnej pomocy inwestycyjnej udzielonej przez Polskę Wnioskodawcy i zatwierdzonej przez Komisję Europejską na realizację inwestycji, Wnioskodawca uzyskał nieodpłatne lub częściowo odpłatne świadczenie podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT)?
Zwolnienie z opodatkowania należności otrzymanych z instytucji Unii Europejskiej.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania należności otrzymanych z Komisji Europejskiej
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46a oraz 50% kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania należności otrzymanych z instytucji Unii Europejskiej.
Zwolnienie z opodatkowania świadczeń pochodzących z Komisji Europejskiej.
Zwolnienie przedmiotowe należności otrzymanych z Komisji Europejskiej
Możliwość zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy towarów na rzecz pracownika Komisji Europejskiej oraz w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy towarów na rzecz członków sił zbrojnych NATO.
Zwolnienie z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu wynagrodzenia za pracę w ramach programu wypłaconego z instytucji Unii Europejskiej.
PIT - w zakresie opodatkowania wynagrodzenia oraz innych należności w związku z realizacją przez długoterminowego doradcy współpracy bliźniaczej projektu na Białorusi.
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, opisane dochody (wynagrodzenie za pracę na rzecz Komisji Europejskiej, zwrot kosztów podróży, diety pobytowe i ryczałt hotelowy) są zwolnione od podatku dochodowego w Polsce, czy też muszą być wykazane w rozliczeniu podatkowym za rok 2017?
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją programu.
Skoro towary i usługi nabywane na potrzeby realizacji programu nie będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją przedmiotowego programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców.
zwolnienie z opodatkowania nalezności otrzymanych z Komisji Europejskiej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług nabywanych w celu realizacji projektu.
Czy do wymienionych diet pobytowych zastosowanie ma zwolnienie z podatku w Polsce na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46a?
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy finansowej UE w ramach realizacji Ramowego Programu Konkurencyjności i Innowacji.
Dochody pracowników Wnioskodawcy nie są objęte zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy. Nie została bowiem spełniona przesłanka wymieniona w lit.b tej regulacji.
Wobec stwierdzenia Wnioskodawczyni, że należności, które otrzymuje są dochodami uzyskanych z instytucji Unii Europejskiej i do dochodu mają zastosowanie przepisy rozporządzenia Nr 260/68 z dnia 29 lutego 1968 r. ustanawiającego warunki i procedurę stosowania podatku na rzecz Wspólnot Europejskich (Dz. Urz. WE L 056, 4 marca 1968 r., z późn. zm.), uznano, że zostały spełnione warunki określone w art
Czy dochody pracowników bezpośrednio realizujących zadania programu ramowego w części finansowanej z środków Unii Europejskiej korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a i b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Stypendium z programu X. niezależnie od tego czy jego zakres dotyczy wyłącznie diet czy też obejmuje również koszty związane z zakwaterowaniem, otrzymywane przez osoby podlegające w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, przebywające czasowo za granicą, wolne jest od podatku dochodowego w wysokości stanowiącej równowartość diety z tytułu podróży służbowych poza granicami kraju określonej
Czy dochody osób bezpośrednio realizujących cel projektu uzyskane w wyniku wykonywania zadań w projekcie podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?