Statut domu kultury musi precyzyjnie wskazywać źródła finansowania jego działalności
Brak obowiązku wliczania w limit sprzedaży 200.000 zł przychodu z faktury wystawionej dla innej samorządowej instytucji kultury na współorganizację wydarzenia kulturalnego.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku z tytułu realizacji projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem wyposażenia w ramach projektu pn. „(…)”.
Zwolnienie od podatku VAT opłaty za przeprowadzenie konkursu tańca (tzw. wpisowego) na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy.
Dotyczy braku możliwości odzyskania poniesionego kosztu podatku od towarów i usług, w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia naliczonego podatku VAT w całości lub w części wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Czy jeśli tuż przed sesją rady na wniosek burmistrza wpłynie projekt uchwały, to trzeba przegłosować zmianę porządku obrad Jak prawidłowo ustalać opłaty za parkowanie Czy rada powiatu określa sposób naliczania stawek za usunięcie i przechowanie statku W jakich sytuacjach można odstąpić od przetargu na wynajem lokali użytkowych Czy w statucie domu kultury zawsze trzeba zapisać, jakie będzie miał organy
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
Czy dochód powstały na koniec roku bilansowego, wynikający z opłat na rzecz prowadzonej działalności społecznej, oświatowej i kulturalnej jest zwolniony od opodatkowania, czy też podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy dochód ustalony jako równowartość wydatków na PFRON, które finansowane są z dotacji podmiotowej z Gminy, jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych?
w zakresie obowiązku stosowania art. 86 ust. 2A ustawy
Czy wynik z działalności społeczno-wychowawczej i kulturalnej należy traktować jako działalność związaną z działalnością zwolnioną czy też opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób prawnych?
W zakresie zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy w związku z prowadzeniem działalności społecznej oraz kulturalno oświatowej.
Czy wydatek związany z wypłatą tej nagrody stanowić będzie koszt uzyskania przychodu przy ustalaniu zobowiązania z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych jako związany z gospodarką zasobami mieszkaniowymi? /pytanie oznaczone we wniosku nr 2/
Jeżeli uznać, iż działalność społeczna, oświatowa i kulturalna to pozostała działalność gospodarcza Spółdzielni, czy w takim razie należy koszty tej działalności pomniejszyć o dochody uzyskane z odpłatności oraz o wielkość naliczonej statystycznie części opłaty eksploatacyjnej i ujmować jako stratę pomniejszając wielkość naliczonego dochodu do opodatkowania? /pytanie oznaczone we wniosku nr 2/
1. Czy przychody i koszty prowadzenia działalności społecznej, oświatowej i kulturalnej są związane z działalnością gospodarki zasobami mieszkaniowymi i korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego, czy też są traktowane jako pozostała działalność opodatkowana?
Czy przychód z tytułu działalności społeczno wychowawczej jest przychodem opodatkowanym, nie mieszczącym się w pojęciu gospodarki zasobami mieszkaniowymi?
Czy dochody uzyskiwane przez Spółdzielnię z działalności społeczno kulturalnej prowadzonej w oparciu o status i ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych należy traktować jako związane z gospodarką zasobami mieszkaniowymi, czy też jako związane z inną działalnością gospodarczą i opodatkować podatkiem dochodowym od osób prawnych?