Interpretacja indywidualna z dnia 1 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.455.2023.3.DS
Prawidłowe jest wystawianie i rozliczanie faktur VAT w związku z najmem nieruchomości wyłącznie przez Wnioskodawcę.
Prawidłowe jest wystawianie i rozliczanie faktur VAT w związku z najmem nieruchomości wyłącznie przez Wnioskodawcę.
Rozliczenie usługi dodatkowego badania oraz montażu dodatkowego elementu oraz przeliczenie kursu walut w związku z wykonaniem tych czynności.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży nieruchomości niezabudowanej, wystawienie faktury oraz termin rozliczenia tej sprzedaży w deklaracji.
Od 1 października 2002 r. podatnicy VAT dzielą się na dwie grupy: tzw. małych podatników i pozostałych, czyli „dużych”. Ci pierwsi zyskali wiele udogodnień w rozliczaniu podatku od towarów i usług. Przykładem może być kwartalny system rozliczeń oraz rozliczanie VAT metodą kasową.
Który z podmiotów (Wnioskodawca jako Spółka przejmująca czy Spółka dzielona) powinien ujmować w swoim rozliczeniu z tytułu CIT faktury korygujące dotyczące sprzedaży związanej z wydzielonym ZCP, dokonanej przed dniem podziału (co do której przychód podatkowy powstał przed dniem podziału), jeżeli faktury korygujące będą wystawiane po dniu podziału?
Który z podmiotów (Wnioskodawca jako Spółka przejmująca czy Spółka dzielona) powinien ujmować w swoim rozliczeniu z tytułu CIT faktury korygujące dotyczące sprzedaży związanej z wydzielonym ZCP, dokonanej przed dniem podziału (co do której przychód podatkowy powstał przed dniem podziału), jeżeli faktury korygujące były wystawiane po dniu podziału?
skorygowanie podatku należnego i naliczonego wynikającego z faktury wewnętrznej dokumentującej otrzymaną przedpłatę z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
Podatnik otrzymał w październiku fakturę zakupu od polskiego kontrahenta dotyczącą wykonanej usługi. Czy VAT dotyczący tej faktury można rozliczyć częściowo w październiku a częściowo w listopadzie.