Organizacja rozliczeń gotówkowych w firmie
Opłaty za usuwanie pojazdów i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym nie podlegają opodatkowaniu VAT. Pobieranych opłat nie należy więc dokumentować fakturą. Nie należy ich też dokumentować rachunkami, o których mowa w Ordynacji podatkowej. Takie stanowisko zajął Minister Finansów, zmieniając z urzędu interpretację indywidualną w tej sprawie. Przedstawiamy fragment interpretacji MF. Pełna treść
O kwalifikacji odpowiedniej wartości do kosztów uzyskania przychodów decyduje wysokość środków pieniężnych wpłaconych na fundusz szkoleniowy. Z przepisów nie wynika wyraźnie, że firma musi utworzyć odrębny rachunek bankowy dla funduszu. W przepisach użyte jest pojęcie wpłaty. Zalecane jest zatem gromadzenie środków na odrębnym koncie bankowym (subkoncie). Jeżeli Spółka nie ma wydzielonego konta funduszu
Czy dokumentem potwierdzającym poniesienie w 2011 r. wydatku z tytułu użytkowania sieci Internet winien być dowód wpłaty czy faktura?
Czy kwoty przelanych darowizn skutkują obniżeniem opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych w rozliczeniu rocznym (przy czym Wnioskodawca ma świadomość przeznaczenia jakiejś części Jego darowizny na kształcenie swojego dziecka)?
CIT - odnośnie funduszu szkoleniowego
Czy na wpłacone w 2001 roku na konto Urzędu Gminy pieniądze za wykonanie przyłącza wodociągowego powinna być wystawiona faktura VAT? Czy dowody wpłat za w/w czynności są rachunkami? Czy sprzedawane materiały budowlane, za które Urząd Gminy zapłacił wykonawcy wodociągu powinny być obciążone VAT?
Jak winna być udokumentowana darowizna na cele statutowe Fundacji SA ,czy na dokumencie potwierdzającym wpłatę lub w umowie winien być określony konkretny cel, na który dokonywana jest darowizna.
Czy podatnik ma prawo do skorzystania z ulgi remontowej na podstawie zaświadczenia wystawionego przez Spółdzielnię Mieszkaniową, w przypadku gdy na fundusz remontowy przerachowano nadpłatę za centralne ogrzewanie?
Prowadzenie ewidencji na potrzeby VAT to jeden z podstawowych obowiązków podatników tego podatku. Ustawa o VAT przewiduje dwa rodzaje ewidencji: ewidencję sprzedaży oraz tzw. pełną ewidencję VAT, w której rejestrowana jest sprzedaż, zakupy oraz kwoty podatku należnego i naliczonego. Niezależnie od obowiązku prowadzenia jednej z tych ewidencji, część podatników VAT musi ewidencjonować sprzedaż także