Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.525.2024.2.AS
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Rozpoznanie obowiązku podatkowego w VAT w odniesieniu do usługi związanej z Wynagrodzeniem za Okres Bezumowny.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi przeznaczonymi wyłącznie na wynajem oraz brak obowiązku złożenia informacji VAT-26.
Czy na Spółce ciąży obowiązek pobrania i zapłaty podatku u źródła od nabycia usług wynajmu samochodów osobowych za granicą, wykorzystywanych przez pracowników Spółki w związku z odbywaniem podróży służbowych w celu realizacji obowiązków służbowych, w przypadku, gdy podmiotem wynajmującym samochód jest pracownik Spółki, który to dokonuje zapłaty za wynajem z wykorzystaniem Karty?
1) Czy dochody uzyskiwane z działalności gospodarczej w ramach przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży, najmu albo leasingu autobusów (…) wyprodukowanych przez Spółkę są dochodami osiągniętymi z realizacji nowej inwestycji określonej w decyzji o wsparciu podlegającymi zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT? 2) Czy dochody uzyskiwane z tytułu świadczenia usługi kompleksowej
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czynszów miesięcznych z tytułu najmu samochodu osobowego.
Możliwość zaliczenia odpisów amortyzacyjnych od nabywanego pojazdu i kolejnych samochodów – w pełnej wysokości, bez względu na ich wartość - do podatkowych kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 23 ust. 5b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
WIS Usługa (świadczenie kompleksowe) – najem pojazdów samochodowych wraz z udostępnieniem Karty Paliwowej, w ramach której najemca nabywa paliwa, płyny eksploatacyjne do najmowanego samochodu oraz korzysta z myjni samochodowej.
Skoro nie dojdzie do obniżenia podstawy opodatkowania, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zmniejszenia kwoty podatku naliczonego, o którym mowa w art. 86 ust. 19a ustawy.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat za udzielenie informacji o użytkowniku pojazdu.
Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 100% podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie po 1 kwietnia 2014 r. nowych samochodów osobowych, w sytuacji w której nowe samochody będą przeznaczone wyłącznie do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu tych samochodów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 100% podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie w 2011 r. oraz 2012 r. samochodów osobowych, w sytuacji w której samochody osobowe były przedmiotem wynajmu przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy oraz w zakresie prawa do odliczenia 100% podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie w pierwszym kwartale 2014 r. samochodów
Podatek od towarów i usług w zakresie pełnego prawa do odliczenia podatku naliczonego określonego w fakturach dokumentujących raty leasingowe, wymianę opon, zakupu części oraz przeglądu technicznego ponoszone bezpośrednio przez Wnioskodawcę oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliwa ponoszonego przez najemcę.
Samochody 2014. Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.
Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od leasingu, paliwa oraz zakupionych usług i materiałów dotyczących samochodów przeznaczonych na wynajem bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów oraz braku obowiązku zgłaszania aut na formularzu VAT-26.
Brak prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących samochodów osobowych przeznaczonych na wynajem bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu
Prawo do pełnego odliczenia podatku od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi, o których w art. 2 pkt 34 ustawy.
Prawo do pełnego odliczenia podatku od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi, o których w art. 2 pkt 34 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na wynajem i paliwa do niego.
1. Czy przysługuje Wnioskodawcy prawo do 100% odliczenia VAT od rat leasingowych, gdy auto będące przedmiotem umowy leasingu jest przeznaczone wyłącznie na wynajem przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy? 2. Czy Zainteresowanemu przysługuje prawo do 100% odliczenia VAT od rat leasingowych w okresie po zakończeniu trwającego przynajmniej 6 miesięcy najmu, gdy auto zostanie (czasowo lub stale) przeznaczone
Dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości wydatków związanych z wynajmem samochodu osobowego.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu osobowego przeznaczonego do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu/dzierżawy.