Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.113.2024.1.JŁ
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zakupu soczewek progresywnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zakupu soczewek progresywnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zakupu okularów korekcyjnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup okularów korekcyjnych.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup soczewek okularowych.
Dotyczy kosztów uzyskania przychodu - zakup okularów korekcyjnych.
Wydatek poniesiony na zakup okularów korekcyjnych do pracy jako wydatek o charakterze osobistym nie może zatem zostać zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika - kwota dofinansowania do zakupu okularów korygujących wzrok wypłacona pracownikowi na podstawie tego samego zaświadczenia lekarskiego.
Sprzedaż oprawek okularowych na rzecz podmiotu powiązanego, która będzie realizowana na warunkach rynkowych, nie będzie wiązać się dla Wnioskodawcy z powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem
Czy grafik komputerowy może zaliczyć w koszty działalność gospodarczej zakup okularów korekcyjnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy oprawek do okularów korekcyjnych na terytorium kraju.
Jaka jest szansa dla polskich przedsiębiorców we wspólnotowych zasadach? Czy na integracji skorzystają pacjenci i firmy medyczne?
dostawa oprawek do okularów korekcyjnych - stawka
Czy Wnioskodawca, dokonując sprzedaży okularów korekcyjnych oraz korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych, składających się z oprawek oraz zamontowanych w nich soczewek korekcyjnych (a w przypadku korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych przyciemnianych soczewek korekcyjnych) i wliczając w ich cenę koszty montażu oraz wykazując w związku z tą dostawą koszty transportu jest uprawniony do stosowania
Stawka podatku przy dostawie opraw do okularów korekcyjnych.
Jaką stawkę podatku należy zastosować przy sprzedaży oprawek do okularów, które przeznaczone są do produkcji okularów korekcyjnych?
8% stawka podatku VAT dla sprzedaży okularów korekcyjnych.
Nasi pracownicy świadczą pracę przy komputerach wyposażonych w monitory starego typu i nowe monitory LCD. Uznaliśmy, że pracownicy zatrudnieni przy monitorach starego typu otrzymają 100% dofinansowania do okularów, a pracujący przy monitorach LCD - 50%. Czy nasze postępowanie w zakresie zróżnicowania dofinansowania do okularów będzie prawidłowe?
dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży okularów