Interpretacja indywidualna z dnia 17.02.2014, sygn. ILPP2/443-1119/13-2/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1119/13-2/AD
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wydania opinii przez Komisję Bioetyczną.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wydania opinii przez Komisję Bioetyczną.
opodatkowanie stawką podatku w wysokości 23% czynności wydania opinii przez Komisję Bioetyczną
Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym kwoty Zwrotu przekazywane Badaczom - w celu dalszego przekazania Pacjentom na podstawie otrzymanego przez Wnioskodawcę od Badacza zestawienia, przygotowanego na podstawie dokumentów, potwierdzających poniesienie przez Pacjentów wydatków związanych z ich udziałem w Badaniu w określonej wysokości, stanowią koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy w rozumieniu
Czy faktury wystawiane dla odbiorcy sponsora, zlecającego wykonanie badań, mającego siedzibę na terenie Unii Europejskiej, poza terytorium Polski, powinny zawierać adnotację, że czynność nie podlega opodatkowaniu na terenie Polski poprzez wpisanie w pozycji stawka VAT symbolu NP (nie podlega) oraz wskazanie podstawy prawnej dyrektyw: 2006/112/WE z dnia 28 listopada 2006 r. oraz 2008/8/WE z dnia 12
brak opodatkowania czynności wykonywanych przez komisję bioetyczną
Brak opodatkowania czynności wykonywanych przez komisję bioetyczną.
Opodatkowanie czynności wydania opinii w sprawie eksperymentu medycznego przez komisję bioetyczną.
czy w przypadku realizacji umów dwustronnych z partnerami zagranicznymi w formie badań klinicznych i otrzymując wynagrodzenie z zagranicy bez pośrednictwa instytucji znajdujących się na terenie Polski ma Pan prawo odliczać w 2006 i 2007 roku koszty uzyskania przychodu w wysokości 20%?
Czy przy ustalaniu dochodu osiągniętego z tytułu wykonania umowy dotyczącej badania klinicznego przysługuje prawo do zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodów ?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia miejsca świadczenia ww. usługi. Spółka stoi na stanowisku, że zastosowanie powinny mieć zasady ogólne określające miejsce wykonania usługi w miejscu siedziby usługodawcy. Co za tym idzie polski podatnik nie powinien wykazać podatku VAT od importu usług.
Czy uzyskane przychody z prowadzonych badań klinicznych należy zakwlifikować do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, czy doprzychodów z działalnosci wykonywanej osobiście?
Czy zwrot kosztów dojazdów do kliniki oraz noclegów, poniesionych przez ochotników-pacjentów poddawanych badaniom potwierdzającym dopuszczalność leku, jest kosztem uzyskania przychodów? Pacjenci pozostają anonimowi, dlatego Spółka nie może podpisać umowy z pacjentem.
W jakiej formie ma być opodatkowany dochód z tyt. udziału w badaniach klinicznych i czy na koniec roku podatkowego w zeznaniu rocznym PIT-36, czy zaliczkowo na druku PIT-53, czy należy zgłosić działalność gospodarczą i wykazać go jako dochód z działalności gospodarczej ?
podatnik zwraca się z pytaniami, czy:1.uzyskane w wyniku umowy podpisanej z firmą ... z Wielkiej Brytanii przychody należy zakwalifikować do przychodów działalności gospodarczej, czy też do przychodów z działalności wykonywanej osobiście?2.za datę uzyskania przychodu należy uznać dzień wystawienia rachunku, czy też datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy oraz dokonać przeliczenia przychodu
podatnik zwraca się z zapytaniem, czy wynagrodzenie wypłacone współbadaczom w związku z zawartymi tzw. podumowami można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów?
Czy uzyskane przychody z prowadzonych badań klinicznych należy zakwalifikować do przychodów ze źródła jakim jest pozarolnicza działalość gospodarcza, czy też uznać, że są to przychody z działalności wykonywanej osobiście?
Czy w przedmiotowej sprawie, prace zlecone przez Firmę X badań klinicznych leków wykonywanych z udziałem Szpitala z zawiązaniem oddzielnej umowy ze szpitalem na wykonywanie tych badań będą traktowane jako "usługa naukowo-badawcza" i jednocześnie będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług?