Jak ująć w księgach rachunkowych utworzenie rezerwy na karę z tytułu częściowego niewykonania umowy
Opodatkowanie podatkiem VAT i obowiązek ewidencjonowania przy użyciu kasy fiskalnej opłat o charakterze kar i odszkodowań.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację Projektu w związku możliwością incydentalnego wystąpienia czynności opodatkowanych.
Brak opodatkowania kary umownej w postaci opłaty dodatkowej za brak biletu parkomatowego.
Opodatkowanie otrzymanych kwot w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu w sytuacji braku aktualnego biletu komunikacji miejskiej uprawniającego do korzystania z terenu parkingu oraz utraty/zniszczenia biletu wjazdowego na parking.
Kwalifikacja opisanych wydatków jako wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Kwota tytułem kary umownej stanowi przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ww. ustawy, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych. Przychód ten nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 3b ww. ustawy, gdyż – jak wyjaśniono powyżej – kara umowna nie jest odszkodowaniem, nie jest również zadośćuczynieniem
Brak opodatkowania obciążenia Podwykonawcy Pierwotnego kosztami wykonania zastępczego oraz sposobu jego dokumentowania, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od towarów i usług nabytych od Podwykonawców Zastępczych w przypadku gdy nie są one rozliczane na zasadzie odwrotnego obciążenia oraz rozliczenie nabycia usług od Podwykonawców Zastępczych w przypadku gdy powinny być one rozliczone na zasadzie
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT pobieranej przez Gminę w razie anulowania okresowego biletu komunikacji miejskiej opłaty manipulacyjnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT pobieranej przez Gminę w razie anulowania okresowego biletu komunikacji miejskiej opłaty manipulacyjnej.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od leasingodawcy dotyczących opłat sankcyjnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy opłaty za niezwrócone w terminie materiały biblioteczne oraz opłaty za zagubione lub zniszczone materiały biblioteczne podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT (pytanie oznaczone we wniosku nr 3).
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat dodatkowych stanowiących sankcję finansową stosowaną wobec podróżnych, którzy nie wykupili biletu w ogóle lub właściwego biletu uprawniającego do korzystania z usługi przewozowej.
Jesteśmy deweloperem, który podpisuje z częścią klientów umowy rezerwacyjne. Wpłata wynikająca z takiej umowy wynosi zazwyczaj 2000 zł, do której wystawiamy fakturę zaliczkową. Nie wszyscy klienci przystępują po tym do podpisania umowy deweloperskiej, a my zatrzymujemy połowę kwoty, tj. 1000 zł. Jak powinno wyglądać nasze dalsze postępowanie? Wystawiamy fakturę korygującą na połowę rezerwacji, a co
Czy zapłacone przez Spółkę Kary Umowne mogą zostać uznane przez Spółkę za koszt uzyskania przychodów?
Czy wysokość zapłaconych przez Spółkę kar z tytułu niewłaściwych parametrów jakościowych biomasy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy opłaty z tytułu nieterminowego zwrotu wypożyczonych zbiorów lub ich zniszczenia, czy też zagubienia są zwolnione od podatku VAT?
Czy w związku z uzyskaniem dochodu z tytułu naliczenia kar umownych Sp. z o.o. korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychody z tytułu opłat za nieterminowy zwrot zbiorów bibliotecznych oraz opłat za zagubione zbiory nie stanowią obrotu będącego przedmiotem opodatkowania podatkiem VAT oraz czy nieuzwględnianie przychodów z działalności statutowej z tytułu pobieranych opłat za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych i za zagubione zbiory, w obrocie identyfikowanym dla celów podatku VAT, jest działaniem prawidłowym
Mając na uwadze rozważania zawarte we wstępnej części uzasadnienia i odnosząc je do stanowiska Banku należy zgodzić się, że wydatek w postaci kar umownych z tytułu wcześniejszego rozwiązania umów z dostawcą usług telekomunikacyjnych zawartych w okresie działalności likwidowanych placówek jest wydatkiem racjonalnym i celowym. Ponoszenie dalszych wydatków, w praktyce zbędnych stanowiłoby zagrożenie dla
Czy wydatki z tytułu kar umownych zapłaconych zleceniodawcom, dotyczące m.in.: niewłaściwego wykonywania umowy usług budowlanych, nieprzestrzegania przepisów bhp oraz nieterminowego wykonania zlecenia, Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodów?
Czy opłaty za powyższe kary podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów jako kary umowne z tytułu wad wykonanych usług?