Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.566.2024.1.WK
Zwolnienie od podatku usług zarządzania portfelem inwestycyjnym na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy.
Zwolnienie od podatku usług zarządzania portfelem inwestycyjnym na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy.
W sytuacji wypłaty środków pieniężnych małoletniemu (na jego rzecz), które nie stanowi nabycia własności środków przez małoletniego a jedynie przekazanie (udostępnienie) przez zarządzającego (ustanowionego w testamencie) jego majątkiem (uzyskanym w wyniku zapisu windykacyjnego) tych środków do rozporządzania nimi – nie dochodzi do nabycia, które podlega ustawie o podatku od spadków i darowizn.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia Umowy świadczenia usług optymalizacji zarządzania płynnością opartej na systemie zarządzania środkami pieniężnymi w grupie rachunków bankowych na bazie dziennej.
Zastosowanie do świadczonych przez Wnioskodawcę usług zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy o VAT.
Czy odsetki otrzymywane przez Spółkę (jako Uczestnika struktury cash poolingu) od Agenta będą stanowiły przychód Spółki w momencie ich otrzymania, tj. uznania rachunku Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 12 ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - Czy odsetki płacone przez Spółkę (jako
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) ustawy, dla usług świadczonych przez Wnioskodawcę.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy, dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Polscy kredytobiorcy, zwłaszcza kredytobiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, nie zawsze przywiązują uwagę do rodzaju i parametrów przyznawanego kredytu. Często podstawowym elementem oceny dla przedsiębiorcy jest wyłącznie oprocentowanie i jego wysokość. Poza uwagą pozostaje wiele istotnych elementów finansowania kredytowego, które dopiero po latach kredytowania okazują się faktycznie
Często się zdarza, że niewypłacalność jednego z kontrahentów jest przyczyną zachwiania stabilności finansowej przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji może okazać się pomocny ubezpieczyciel mający w swojej ofercie różnego rodzaju ubezpieczenia finansowe.
Utrzymywanie płynności oznacza w zasadzie terminowe regulowanie zobowiązań. Utrata płynności jest wstępem do bankructwa. Istnienie firmy i jej bezpieczeństwo uzależnione jest nie tylko od kształtowania się zysku księgowego, ale i od jej sytuacji finansowej.
Jak firma powinna przygotować się do rozmów z bankowcami, aby rozpatrzyli pozytywnie wniosek kredytowy? Jak przekonać bank, że warto firmie zaufać i udzielić jej kredytu?
Jak zminimalizować ryzyko współpracy z nieuczciwymi partnerami biznesowymi? Jakie działania zapobiegawcze podjąć, aby nie popaść w tarapaty finansowe?
Jakie są wady i zalety lokowania wolnych środków pieniężnych w funduszach inwestycyjnych? Czy jest to atrakcyjniejsza forma inwestowania niż lokaty bankowe?
Czy istnieje alternatywa dla kredytu bankowego? Czy firmy niemające zdolności kredytowej mają możliwość bieżącego zasilania w środki?
Systemy finansowo-księgowe, z których korzysta firma, przeważnie zawierają narzędzie służące do wiekowania należności i zobowiązań w określonych przez użytkownika przedziałach czasu. Osoba tworząca raport w systemie podaje jedynie dzień, na który ma być przyjęty stan należności lub zobowiązań, oraz interwały czasowe przeterminowanych należności (zobowiązań), w jakich ma zostać przedstawione zestawienie
Znalezienie się na rynku kapitałowym to jedna z najważniejszych decyzji każdego podmiotu gospodarczego. Oznacza ona poddanie się przez niego ocenie rynku, często bardzo surowej. Zakres zmian czy oceny zależy przede wszystkim od instrumentu, poprzez który podmiot będzie notowany na giełdzie czy rynku pozagiełdowym. Zakres ten jest największy w przypadku spółki akcyjnej, która planuje przeprowadzenie
Jak przedsiębiorstwo może zagwarantować sobie zysk i uchronić od strat związanych z ryzykiem kursowym?
Niniejszy „Poradnik” przeznaczony jest dla menedżerów, inwestorów giełdowych, członków rad nadzorczych, dyrektorów zarządzających, księgowych. Zostaną w nim przedstawione najnowsze metody wyceny i kreowania wartości firmy. Zawarto w nim praktyczną wiedzę niezbędną do zarządzania w takich organizacjach i branżach jak: firmy ubezpieczeniowe, konsulting, kancelarie prawne, media, urzędy administracji