Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.356.2024.7.AM
Prawo do stosowania indywidualnej proporcji do częściowego odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do stosowania indywidualnej proporcji do częściowego odliczenia podatku naliczonego.
Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla świadczonych usług szkoleniowych, - brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją Operacji.
Ustalenie źródła przychodów z tytułu sprzedaży certyfikatów węglowych przez rolnika.
Resort rolnictwa zamierza na wzór francuskich regulacji przygotować ustawę, która uniemożliwi zasądzanie od producentów rolnych odszkodowań na rzecz nowych sąsiadów, którzy osiedlają się na wsi
WIS USŁUGA – koszenie zbóż (…).
Jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji – sprzedaży ciągnika – był zwolniony z podatku od towarów i usług, to transakcja nabycia ciągnika rolniczego od rolnika ryczałtowego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Kwestia opodatkowania (braku zwolnienia) budynków posadowionych na sprzedawanym gospodarstwie rolnym.
Brak opodatkowania dotacji przeznaczonych na realizację Zadania 1 oraz Zadania 2, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Wykonawców w związku z realizacją Zadania 1 i Zadania 2.
Już dwa osobne projekty – poselski i rządowy – zmierzają do uchylenia przepisów, które zamiast pomóc, zablokowały producentom rolnym dostęp do kredytów i leasingów
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – ściółkowanie (…).
Jeżeli opisana transakcja sprzedaży ciągnika rolniczego była objęta uregulowaniami ustawy o podatku od towarów i usług – nie była Pani zobligowana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu opisanego stanu faktycznego, gdyż czynność ta była wyłączona na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Luty to okres składania wniosków o zwrot akcyzy zawartej w cenie tzw. paliwa rolniczego. Rolnicy, którzy złożą wnioski w lutym, otrzymają zwrot w kwietniu.
Od 1 stycznia 2024 r. podmioty prowadzące skup, przechowywanie, obróbkę lub przetwórstwo produktów rolnych mają obowiązek naliczać opłaty od produktów rolnych nabywanych od producentów. Z Funduszu Ochrony Rolnictwa (dalej: Funduszu lub FOR) będą wypłacane rekompensaty dla rolników, którzy nie otrzymają zapłaty od nabywców ich produktów, którzy stali się niewypłacalni. Pierwsze wpłaty na Fundusz będą
Z 1 sierpnia na 1 marca został przeniesiony termin składania informacji przez grupy producentów owoców i warzyw oraz organizacje producentów owoców i warzyw (OP) albo zrzeszenia organizacji producentów owoców i warzyw (ZOP). Skrócenie terminu ma umożliwić pozyskiwanie większych środków finansowych z UE.