Interpretacja indywidualna z dnia 06.07.2011, sygn. IPPB5/423-347/11-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-347/11-2/AS
metoda ustalenia limitu odliczenia podatku zapłaconego u źródła w sytuacji kumulacji dochodów
metoda ustalenia limitu odliczenia podatku zapłaconego u źródła w sytuacji kumulacji dochodów
Czy Spółka ma możliwość skorzystania z kredytu podatkowego?
Jaki rodzaj formularza zeznania podatkowego powinien złożyć podatnik za rok 2004, który skorzystał z kredytu podatkowego?
Jedną z form opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, uregulowany w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Ryczałt jest uproszczoną formą opodatkowania w stosunku do zasad ogólnych. Podatnik ma mniejszy zakres obowiązków ewidencyjnych i sprawozdawczych. Ryczałtowiec nie zmniejsza
Jakie są warunki skorzystania z tego zwolnienia i jakie konsekwencje powoduje ich niedopełnienie?
26 października 2002 r. weszła w życie część ustawy z 30 sierpnia 2002 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. Nr 169, poz. 1384). Powołana nowela wprowadziła w życie instytucję tzw. kredytu podatkowego.
Co to jest kredyt podatkowy? Kto może z niego skorzystać? Jakie są zasady spłaty podatku odroczonego kredytem?
Mam zamiar założyć własną firmę i jestem zainteresowany instytucją tzw. kredytu podatkowego. Chciałbym dowiedzieć się, czy jest to korzystne rozwiązanie dla firmy rozpoczynającej działalność?
Słyszałem, że podatnicy rozpoczynający działalność gospodarczą i spełniający określone warunki nie muszą w następnym roku podatkowym płacić zaliczek. Czy to oznacza, że podatnik jest w ogóle zwolniony od płacenia podatku od dochodu osiągniętego w roku podatkowym, w którym korzystał z kredytu podatkowego?
W 2003 roku rozpocznę prowadzenie działalności gospodarczej. Czy dla podatników takich jak ja (rozpoczynających działalność gospodarczą) przepisy prawa podatkowego przewidują jakieś ulgi? Czy to prawda, że mogę być zwolniony z obowiązku wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Zamierzam skorzystać z kredytu podatkowego. Słyszałem jednak, że prawo do zwolnienia od płacenia zaliczek (podatku) można stracić. Jakie są przesłanki utraty zwolnienia oraz jakie konsekwencje grożą mi w przypadku utraty takiego zwolnienia?
30 sierpnia 2002 r. Sejm znowelizował ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych oraz ustawę o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Głównym celem nowelizacji było wprowadzenie przywileju podatkowego dla podatników rozpoczynających działalność gospodarczą. Nowela wprowadza go równocześnie dla osób fizycznych prowadzących działalność
Przedsiębiorcy opodatkowani w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, którzy po raz pierwszy rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej, mogą skorzystać z kredytu podatkowego polegającego na okresowym zwolnieniu z obowiązku wpłaty zaliczek na podatek. Będzie on spłacany w ciągu pięciu lat następujących po roku korzystania z kredytu. Z analogicznych uprawnień mogą skorzystać przedsiębiorcy
26 października 2002 r. weszła (z pewnymi wyjątkami) w życie - ogłoszona 11 października br. - ustawa z 30 sierpnia 2002 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. Nr 169, poz. 1384).