Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.07.2011, sygn. IPPB5/423-347/11-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-347/11-2/AS

metoda ustalenia limitu odliczenia podatku zapłaconego u źródła w sytuacji kumulacji dochodów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 06.04.2011 r. (data wpływu 11.04.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie metody ustalenia limitu odliczenia podatku zapłaconego u źródła w sytuacji kumulacji dochodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11.04.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie metody ustalenia limitu odliczenia podatku zapłaconego u źródła w sytuacji kumulacji dochodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której osiąga dochody w Polsce oraz z zagranicy. Z tytułu kontraktów z zagranicznymi kontrahentami Spółka otrzymuje należności licencyjne, od których kontrahenci wypłacający te należności z zagranicy potrącają podatek u źródła.

W odniesieniu do otrzymywanych należności licencyjnych nie zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 3 Ustawy, natomiast umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z państwami, z których wypłacane są należności licencyjne przewidują metodę kredytu podatkowego zwykłego, tj. metodę zbieżną z metodą określoną w art. 20 ust. 1 Ustawy.

Obliczając podatek dochodowy do zapłaty w Polsce Spółka łączy przychody osiągane w kraju wraz z przychodami z tytułu należności licencyjnych osiąganymi za granicą i pomniejsza je o koszty uzyskania przychodu związane z przychodami osiągniętymi w kraju i za granicą, w efekcie osiągając kwotę dochodu osiągniętego w kraju i za granicą w roku podatkowym (dochód światowy). Do tak obliczonej kwoty dochodu światowego Spółka stosuje stawkę podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 19%, uzyskując kwotę podatku od wszystkich dochodów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00