Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.810.2023.2.MSU
Zastosowanie do świadczonych usług zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
Zastosowanie do świadczonych usług zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy w związku ze sprzedażą szkoleń online i ebooków.
zwolnienie świadczonych usług dla Szkół w zakresie organizacji zajęć z robotyki i programowania dla uczniów szkół podstawowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy o podatku od towarów i usług
Czy istnieje możliwość prawna jednorazowej wypłaty Wnioskodawcy kwoty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej lub cesja praw z niej wynikających przez Wnioskodawcę na osoby trzecie?
W zakresie opodatkowania świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 c.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług.
Brak możliwości zwolnienia od podatku usług szkoleniowych w zakresie robotyki i automatyki dla uczniów gimnazjum.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług wykonywanych w ramach prywatnego nauczania oraz w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług na podstawie umów zawartych z przedszkolem.
Usługi przeprowadzenia egzaminu w ramach uzyskania certyfikatu ECDL dla uczniów gimnazjum nie można uznać za usługę kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego lub usługą ściśle z powyższą usługą związaną, o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy; usługa ta nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w ww. przepisie.
Powiat nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z organizacją zajęć dla uczniów.
Czy wspólnikom spółki cywilnej przysługuje prawo do skorzystania z tzw. ulgi uczniowskiej w sytuacji, gdy osobą uprawnioną do szkolenia uczniów jest osoba zatrudniona przez spółkę na podstawie umowy- -zlecenia?