Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.793.2024.1.PS
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Uznanie, czy zespół składników materialnych i niematerialnych tworzących Dział W2, który ma zostać przeniesiony do Nabywcy, stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i czy w związku z tym sprzedaż ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Skutki podatkowe sprzedaży składników majątkowych.
Uznanie, że zespół składników materialnych i niematerialnych tworzący Dział 1, który w ramach drugiego podziału przez wydzielenie zostanie przeniesiony do Spółki przejmującej na dzień poprzedzający będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja te nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Bez względu na to, że wnoszony do Spółki jawnej aport Działu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa po stronie Spółki nie powstanie obowiązek podatkowy - będzie to czynność neutralna podatkowo.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawców, zgodnie z którym opisana transakcja sprzedaży Fabryki nie będzie stanowiła zbycia przedsiębiorstwa ani ZCP, o których mowa w art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu CIT jako tzw. zbycie poszczególnych aktywów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5) 2. Czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawców za prawidłowe w odniesieniu
1. Uznanie za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą zdemontowanych metalowych elementów (zakwalifikowanych jako złom) uzyskanych w wyniku likwidacji drobnego wyposażenia wykorzystywanego do działalności niepodlegającej VAT. 2. Uznanie za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą zdemontowanych metalowych elementów (zakwalifikowanych jako złom) uzyskanych w wyniku likwidacji drobnego wyposażenia
Dotyczy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży działki.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży składników majątkowych.
Zbycie zespołu składników materialnych i niematerialnych.
Czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych, będący przedmiotem Transakcji, nie będzie stanowić przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy Kupujący nie będzie uprawniony do rozpoznania wartości niematerialnej i prawnej w postaci wartości firmy zgodnie z art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT i dokonywania od
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, planowana przez Spółkę sprzedaż JW nie będzie stanowić transakcji sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa określonej w definicji uregulowanej w art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu sprzedaży poszczególnych składników majątku służących do wytwarzania
Przedmiot sprzedaży nie będzie stanowił zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy ze względu na niespełnienie wszystkich przesłanek zawartych w art. 2 pkt 27e ustawy.
Sprzedaż zespołu składników majątkowych stanowi zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, która nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa własności nieruchomości.
Uznanie planowanej Transakcji sprzedaży składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenia tej Transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Czy planowana przez zarząd spółki sprzedaż majątku po zakończeniu postępowania likwidacyjnego stanowić będzie sprzedaż przedsiębiorstwa, a czynność ta będzie wyłączona od opodatkowania podatkiem od towarów i usług w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, a więc będzie to transakcja, do której przepisy tej ustawy nie będą miały zastosowania?
skutki podatkowe związane ze sprzedażą Nieruchomości
uznanie zbywanych składników Projektu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa na podstawie art. 4a pkt 4 ustawy oraz określenie skutków podatkowych wniesienia aportu ww. Projektu do nowo powstałej Spółki kapitałowej
Przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego sprzedaż nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa, podlegającej wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego sprzedaż nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa, podlegającej wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dostawy nieruchomości i zastosowanie zwolnienia dla przedmiotowej dostawy nieruchomości oraz sposób udokumentowania tej dostawy.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa.