Interpretacja indywidualna z dnia 27 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.127.2024.1.DR
W zakresie skutków podatkowych zasiedzenia służebności gruntowej.
W zakresie skutków podatkowych zasiedzenia służebności gruntowej.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub prawo do obniżenia za następne okresy kwoty podatku należnego o nadwyżkę podatku naliczonego
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy sprzedaży Działki Nr 5 i Działki Nr 6; ustalenie przedmiotu opodatkowania planowanej sprzedaży Nieruchomości oraz ustalenie podstawy opodatkowania planowanej sprzedaży Nieruchomości; brak zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla planowanej sprzedaży Działki nr 5 i Działki nr 6; prawo do obniżenia kwoty podatku należnego
Skutki podatkowe ustanowienia służebności gruntowej.
W zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych dochodu pochodzącego z tytułu ustanowienia odpłatnej służebności gruntowej.
w zakresie skutków podatkowych zamiany działek dokonanej na podstawie art. 98b ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Dotyczy opodatkowania wynagrodzenia za korzystanie z nieruchomości.
możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego
Skutki podatkowe otrzymania świadczenia pieniężnego za ustanowienie służebności gruntowej oraz odszkodowania za szkody w uprawach.
Czy nabycie służebności gruntowej tytułem zasiedzenia podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Opodatkowania sprzedaży nieruchomości i ustanowienia służebności gruntowej oraz prawa do odliczenia podatku z tytułu nabycia nieruchomości.
ustanowienia nieodpłatnej służebności przesyłu
brak podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ustanowienia nieodpłatnej służebności gruntowej polegającej na prawie przejazdu i przechodu
Zwolnienie od podatku otrzymanego wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu.
Czy uzyskana przez Wspólnotę kwota w wysokości 250.000,00 zł z tytułu jednorazowego wynagrodzenia umownego za dokonane na rzecz G czynności wskazane w Porozumieniu w pkt 1.3. - 1.6, które to wynagrodzenie zostanie przeznaczone w całości na wydatki związane z utrzymaniem części wspólnych budynku, będzie zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego za udostępnienie nieruchomości (służebność gruntowa)?
Opodatkowanie VAT ustanowienia nieodpłatnej służebności przesyłu przez kanał deszczowy;
Moment powstania obowiązku podatkowego zarówno z tytułu ustanowienia służebności gruntowej, jak i służebności przesyłu, należy określić na zasadach szczególnych, zgodnie z art. 19a ust. 5 pkt 4 lit. b ustawy.
Czy Wnioskodawca ma obowiązek zapłaty podatku od otrzymanej kwoty, jeżeli rekompensata za ustanowienie służebności gruntowej w akcie notarialnym została zapisana, jako wynagrodzenie, a w art. 21 ust. 1 pkt 120 napisane jest odszkodowanie?
Czy wynagrodzenie (odszkodowanie) uzyskane przez właściciela działki (gruntu) wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego z tytułu ustanowienia na niej służebności gruntowej podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymane odszkodowanie z tytułu ustanowionej służebności gruntowej podlega zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymane odszkodowanie z tytułu ustanowionej służebności gruntowej podlega zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.