Interpretacja indywidualna z dnia 9 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.240.2024.1.AK
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia na rzecz sądu usług biegłego sądowego.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia na rzecz sądu usług biegłego sądowego.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem należności biegłym sądowym.
Podatek od towarów i usług w zakresie wyliczenia limitu wartości sprzedaży zwolnienia podmiotowego z podatku VAT.
Prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Brak obowiązku zapłaty podatku należnego wynikającego z faktur objętych zakresem wniosku dokumentujących czynności wykonane przez Panią w okresie kiedy była Pani czynnym podatnikiem podatku VAT.
Świadczenie usług sporządzania przez Spółkę operatów szacunkowych będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczenia usług jako biegły sądowy.
Od 7 listopada 2019 r. zacznie obowiązywać największa od kilkunastu lat nowelizacja procedury cywilnej. Wpłynie ona także na procesy toczące się przed sądami pracy. Jedną z nowości - odnoszącą się tylko do sądów pracy - jest zmiana przewidująca możliwość dalszego nakazania zatrudniania pracownika na czas procesu po nieprawomocnym przywróceniu pracownika do pracy przez sąd pierwszej instancji. Wcześniej
prawo do zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
Prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
W zakresie nieuznania przychodów z tytułu czynności wykonywanych przez biegłego sądowego jako uzyskane z działalności gospodarczej oraz sposobu ich udokumentowania.
Wnioskodawca będzie miał prawo od dnia 1 stycznia 2017 r. skorzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie zmienionego art. 113 ust. 1 ustawy o VAT
Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług przewidzianego w art. 113 ust. 1 ww. ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku wliczania do wartości sprzedaży określonej w art. 113 ust. 1 ustawy przychodów z tytułu czynności wykonywanych jako biegły sądowy.
Brak obowiązku wliczania do wartości sprzedaży określonej w art. 113 ust. 1 ustawy przychodów z tytułu czynności wykonywanych jako biegły sądowy.
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego przez biegłego sądowego.
Jakie są zasady opodatkowania należności z tytułu zleconych biegłemu przez Sąd opinii?
możliwość korzystania z podmiotowego zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług
dot. obowiązku wliczania do wartości sprzedaży (wyceny nieruchomości) określonej w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług przychodów z tytułu czynności wykonywanych jako biegły sądowy.