Interpretacja indywidualna z dnia 16 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.407.2024.2.EC
Możliwość skorzystania z ulgi na zabytki.
Możliwość skorzystania z ulgi na zabytki.
Możliwość skorzystania z ulgi na zabytki.
Ustalenie spełnienia warunków uprawniających do skorzystania z ulgi na zabytki.
Możliwość skorzystania z tzw. ulgi na zabytki (art. 26hb ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług wykorzystywanych do realizacji projektu.
Możliwość skorzystania z ulgi na zabytki.
w zakresie ustalenia, czy budynek zaliczony do grupy 1, podgrupy 10 z symbolem 109 Klasyfikacji Środków Trwałych tj. POZOSTAŁE BUDYNKI NIEMIESZKALNE, która obejmuje obiekty budowlane wpisane do rejestru zabytków nie podlega opodatkowaniu wynikającemu z artykułu 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków dotyczących wypożyczenia samochodu zabytkowego dla potrzeb zorganizowania imprezy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości wyodrębnienia w ramach jednego zadania inwestycyjnego wydatków na remont i modernizację, oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków remontowych.
Uznanie otrzymanej dotacji, wkładów członków wspólnoty na pokrycie kosztów remontu kamienicy oraz zaliczek na pokrycie kosztów zarządu za niewchodzące do obrotu podlegającego opodatkowaniu oraz nieuwzględnianie tych kwot do limitu obrotów uprawniającego do zwolnienia podmiotowego.
Jakie stawki podatku od towarów i usług należy zastosować do wykonywanych usług:- sprzedaży biletów wstępu dla zwiedzających muzeum oraz na koncerty, których organizatorem jest muzeum PKWiU 92.52.11-00.00,- oprowadzania wycieczek po ekspozycji muzealnej i po krośnieńskiej Starówce przez przewodników pracowników muzeum PKWiU 92.52.11-00.00,- udostępniania do fotografowania lub filmowania ekspozycji