Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 7 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.377.2022.2.PD

Możliwość skorzystania z ulgi na zabytki.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 kwietnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 20 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z odliczenia wydatków poniesionych na roboty budowlane w zabytku nieruchomym wpisanym do gminnej ewidencji zabytków oraz rejestru zabytków.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 czerwca 2022 r. (data wpłaywu 29 czerwca 2022 r.)

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

W trakcie 2022 r. planuje Pan dokonać wymiany okien w mieszkaniu znajdującym się kamienicy widniejącej się w gminnej ewidencji zabytków (załącznik 1). Adres mieszkania to (…).

Otrzymał Pan pozwolenia od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych zawierających wspomnianą wymianę okien (załącznik 2). W pozwoleniu zawarte są wymagania pod którymi owe pozwolenie pozostaje w mocy: „Nowa stolarka okienna winna zostać wykonana jako drewniana, z powtórzeniem formy oraz profili okien historycznych. Wyklucza się zastosowanie okna pcv”.

Nie posiada Pan osobnego dokumentu zawierającego zaleceń konserwatorskich.

Uzupełnienie i doprecyzowanie opisu zdarzenia przyszłego

Opodatkowuje Pan dochody (przychody) w formie progresywnego podatku dochodowego. Dochód pochodzi z umowy o pracę.

Jest Pan współwłaścicielem mieszkania znajdującego się w zabytkowej kamienicy. Drugim właścicielem jest Pana małżonka, która również planuje skorzystać z tej samej ulgi jako, że po równo partycypują Państwo w kosztach remontu. Nabył Pan z żoną mieszkanie przed zawarciem związku małżeńskiego. Każde z Was posiada 50% mieszkania i każde z Was wniosło te 50% do wspólnoty majątkowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00