Interpretacja indywidualna z dnia 14 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.371.2024.1. DS
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.
W zakresie skutków podatkowych zablokowania walut wirtualnych w ramach stakingu.
Opodatkowanie zbycia prawa wieczystego użytkowania nieruchomości na rzecz użytkownika wieczystego.
Skutki podatkowe wypłaty użytkownikom premii.
Wyłączenie z opodatkowania sprzedaży nieruchomości gruntowej będącej w użytkowaniu wieczystym na rzecz użytkownika wieczystego, dla którego prawo użytkowania wieczystego ustanowiono od 1 maja 2004 r.
Czy kwoty wydatkowane i równocześnie przypadające na użytkowników zależnych terenu przyległego będących członkami Wspólnoty Mieszkaniowej, stanowią koszty uzyskania przychodu w myśl art 15 ust. 1 UoPDOP?
Czy wpłaty na konto serwisu od pojedynczych osób będą traktowane jako przychód dla działalności pomimo szybkiego przetransferowania tych środków na konto innego użytkownika?
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży prawa własności nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym i budynkami gospodarczymi
Opodatkowanie sprzedaży przez Gminę nieruchomości na rzecz użytkowników wieczystych.
Czy przychodem z działalności gospodarczej będą otrzymane przez Wnioskodawczynię środki od firmy, z którą współpracuje (otrzymane na rachunek bankowy)? Czy wypłaty dla użytkowników będą kosztem uzyskania przychodu? Czy Zainteresowana zapłaci podatek od zysku, w wysokości 19%?
Czy wyczerpuje warunek zwolnienia, określony w art. 22 ust. 4 pkt 3 updop, posiadanie ponad 10% udziałów na podstawie umowy użytkowania na udziałach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (wnioskodawcy) nieprzerwanie przez okres dwóch lat?
Czy wnioskodawca, jako końcowy użytkownik mikroskopu będącego wyrobem medycznym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 roku, Nr 93, poz. 696 z późn. zm.), który to wyrób znajdzie zastosowanie do celów innych niż zastosowanie u ludzi (vide art. 3 ust. 1 pkt 17 cytowanej ustawy) tj. jako mikroskop dla stanowiska badawczego do katodoluminescji
Czy wyczerpuje warunek określony w art. 22 ust. 4 pkt 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych posiadanie ponad 10% udziałów na podstawie umowy ustanowienia użytkowania na udziałach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Czy kwota wypłacona Użytkownikowi serwisu przez Wnioskodawcę będzie dla niego przychodem z innych źródeł przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy kwotę wypłaconą Użytkownikowi serwisu Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy w celu ustalenia wartości początkowej ww. środka trwałego wnioskodawczyni powinna powołać uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego, zgodnie z art. 22 g ust. 9, czy może wycenić go samodzielnie zgodnie z art. 22 g ust. 8 ustawy podatkowej?