Jak kupujący ma rozliczyć uznaną reklamację, gdy zatrzymuje część wadliwego towaru
Czy PODWYKONAWCY z tytułu otrzymanych faktur zakupu dotyczących wymiany pomp ciepła zgodnie z zawartym porozumieniem, tj. m.in. nabycia pomp, demontażu starych pomp i niezbędnymi do uruchomienia pomp dostarczonych pracami budowlano-instalacyjnymi w zakresie instalacji hydraulicznych i elektrycznych oraz wpięciem nowych pomp ciepła do automatyki Zamawiającego przypadających na PODWYKONAWCĘ przysługuje
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztu niskowartościowego poreklamacyjnego Towaru wyksięgowanego ze stanu magazynu bez jego fizycznej likwidacji.
w zakresie możliwości zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych wydatków związanych z dodatkowymi kosztami wynikającymi z Umów Jakościowych i Specyficznych Wymagań Klienta, związanymi z procedurą naprawy bądź wymiany Produktów
w zakresie możliwości zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych wydatków związanych z procedurą reklamacyjną, niezależnie od tego, czy następuje wymiana, czy naprawa produktów
Opodatkowanie czynności związanych z wymianą wadliwych wodomierzy na nowe, wykonywane przez Spółdzielnię w ramach reklamacji na warunkach umowy podpisanej z dostawcą wodomierzy jest nieprawidłowe.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na pokrycie kosztów reklamacji stanowią dla niej koszt uzyskania przychodu?
Prawo do obniżenia kwoty akcyzy o kwotę akcyzy zapłaconej od reklamowanych wyrobów tytoniowych w przypadku uznania reklamacji wynikającej z wady prawnej wyrobów tytoniowych.
W zakresie możliwości obniżenia kwoty akcyzy o kwotę akcyzy zapłaconej od reklamowanych wyrobów tytoniowych na podstawie art. 83a ustawy oraz możliwości obniżenia akcyzy należnej od wyprodukowanych wyrobów tytoniowych o kwotę akcyzy zapłaconej od składników będących wyrobami tytoniowymi zużytych do produkcji tych wyrobów na podstawie art. 21 ust. 8 ustawy.
Udokumentowanie zużycia zareklamowanych wyrobów akcyzowych do produkcji innych wyrobów akcyzowych
Obnizenie kwoty akcyzy do zaplacenia wyniku uznanych reklamacji
Wnioskodawca w opisanym zdarzeniu przyszłym nie może skorzystać z instytucji reklamacji przewidzianej w art. 83 i 83a ustawy, a tym samym przepisy art. 83 i 83a ustawy nie mają zastosowania w sprawie objętej wnioskiem
Zaliczenie do kosztów podatkowych obciążenia z tytułu zaistniałych reklamacji, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatek akcyzowy w zakresie obniżenia kwoty akcyzy, do której zapłacenia jest zobowiązany, o kwotę akcyzy zapłaconej od reklamowanych wyrobów.
Czy obciążenia finansowe wynikające z zawartej umowy o świadczenie usługi logistycznej stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy płacone przez Spółkę opłaty z tytułu niezachowania ustalonego poziomu usług, strat w asortymencie Y, niedoborów magazynowych, strat związanych z opóźnieniem dostaw, niezastosowania wskazanego przez Y rodzaju środka transportu, niezwrócenia palet oraz rozliczenia reklamacji stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z reklamacjami jakościowymi odlewów żeliwnych i aluminiowych
Korekta wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu obniżenia ceny z tytułu reklamacji jakościowych i udzielonych rabatów
Czy ponoszone przez Wnioskodawcę koszty związane z przeprowadzeniem dodatkowych kontroli jakościowych stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów w przypadku wykonywania obowiązków wynikających z rękojmi za sprzedane towary.
Uznanie wydanie nowych towarów w zamian za wadliwe jako odrębnej dostawy towarów i wystawiania faktury korekty.
1. Z jaką datą Wnioskodawca powinien wprowadzić do ewidencji środków trwałych nową maszynę poligraficzną?2. W jaki sposób powinna być określona wartość początkowa nowej maszyny poligraficznej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez Wnioskodawcę?3. W jaki sposób Wnioskodawca powinien dokonywać odpisów amortyzacyjnych od nowej maszyny poligraficznej otrzymanej wskutek reklamacji?
Czy ponoszone przez Spółkę koszty związane z reklamacją jakościową stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
Czy koszty reklamacji ponoszone przez Wnioskodawcę w stanie faktycznym opisanym we wniosku mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?