Interpretacja indywidualna z dnia 5 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.255.2024.2.MN
Obowiązki płatnika w związku z zatrudnieniem na podstawie umowy zlecenie obcokrajowców.
Obowiązki płatnika w związku z zatrudnieniem na podstawie umowy zlecenie obcokrajowców.
Obowiązki płatnika w związku planem zatrudnienia na podstawie umowy zlecenia obywateli Filipin, Boliwii i Ekwadoru.
Nieprawidłowość Wójt gminy udzielił dyrektorowi gminnego ośrodka zdrowia upoważnienia do składania oświadczeń woli w zakresie zarządu mieniem komunalnym na podstawie art. 47 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, mimo że ośrodek ten miał osobowość prawną.
Czy pozyskanie przez Wnioskującą nieodpłatnie opisanych wyżej tytułów prawnych do nieruchomości stanowiących własność osób trzecich, gwarantujących jej m.in. uprawnienie do wybudowania lub eksploatowania sieci (…) wraz z urządzeniami towarzyszącymi, pozostawienia ich w danym miejscu oraz prawo do uzyskania dostępu do tych urządzeń w celu ich eksploatowania, modernizacji, czy naprawy, powoduje powstanie
skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie określenia momentu nabycia udziału w nieruchomości.
Czy sądowe postanowienie zobowiązujące do złożenia oświadczenia woli podlega opodatkowaniu?
Zasadność zwrotu uiszczonego podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z uchyleniem się od skutków oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego wyrok Sądu Rejonowego wydany na podstawie art. 64 Kodeksu cywilnego powoduje takie same skutki prawne jak czynności cywilnoprawne wymienione w postanowieniach art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Zasadność zwrotu uiszczonego podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z uchyleniem się od skutków oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu?
Opodatkowanie kwoty pieniężnej przyznanej na podstawie ugody sądowej.
Czy organ, dokonując ustalenia treści czynności prawnej, na podstawie art. 199a ustawy Ordynacja podatkowa winien uwzględnić zgodny zamiar stron cel czynności, a nie tylko dosłowne brzmienie oświadczeń woli złożonych przez strony czynności (zawarcie przez Wnioskodawcę z rodzicami umowy określonej przez strony jako umowa darowizny?
Objęcie przez pracownika innego stanowiska pracy w innej miejscowości w wyniku ustnego porozumienia zmieniającego może być w okolicznościach sprawy traktowane jako dorozumiane wyrażenie zgody na otrzymywanie wynagrodzenia pomniejszonego o premię przewidzianą wyłącznie dla poprzedniego stanowiska (wyrok Sądu Najwyższego z 5 grudnia 2002 r., I PKN 575/01, OSNP 2004/11/190).
W związku ze stosunkiem pracy obie strony (pracodawca i pracownik) składają wiele oświadczeń woli, na przykład o nawiązaniu czy o rozwiązaniu stosunku pracy. Takie oświadczenia mogą być obarczone błędem.
Postanowieniem umowy o pracę na czas nie określony nie można skrócić okresów wypowiedzenia przewidzianych w Kodeksie pracy. Mimo to przepisy kodeksowe nie są w tym zakresie normami bezwzględnie obowiązującymi.