Kiedy wykazać WDT, jeżeli faktura została wystawiona przed faktyczną dostawą towaru
Uznanie transakcji za transakcje łańcuchowe, zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów.
Sposób opodatkowania powrotnego przemieszczenia towarów z Niemiec do Polski.
Opodatkowanie dostawy dokonywanej w Wariancie 1 i 2 jako dostawy krajowej opodatkowanej w Polsce, uznanie dostawy dokonywanej na rzecz Odbiorcy w Wariancie 1 i 2 za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów opodatkowaną stawką 0% oraz prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony.
Uznanie opisanej dostawy towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i możliwość zastosowania wobec niej stawki 0%.
Uznanie, że przemieszczenia wyrobów akcyzowych w opakowaniach jednostkowych, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, nie powinny odbywać się na podstawie dokumentu e-SAD lub dokumentu zastępującego e-SAD.
Z dniem 1 lipca 2023 r. weszła w życie większość zmian w ustawie o VAT wprowadzanych w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 3. Opisujemy je w niniejszym raporcie, na przykładach wskazując ich praktyczne konsekwencje.
Termin roczny na złożenie wniosku o uzyskanie zwrotu akcyzy biegnie od czynności faktycznej, którą jest dostawa wewnątrzwspólnotowa, tj. przemieszczenie samochodów osobowych z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego.
Transakcje zawarte przez Wnioskodawcę z Firmą w ramach transakcji łańcuchowej stanowią dostawy krajowe, a nie WDT.
Prawo do zachowania stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w sytuacji przechowywania dokumentów w formie elektronicznej.
Sposób rozliczenia dostaw dla zagranicznych kontrahentów jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, gdzie wywozimy towar. Nie zawsze jednak dostawa dla zagranicznego kontrahenta oznacza, że możemy zastosować stawkę 0%. Wymaga to często ustalenia wielu dodatkowych warunków.
Zastosowanie stawki VAT 0% właściwej dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, w przypadku posiadania przez Spółkę dokumentów potwierdzających dokonanie dostawy
posiadane przez Spółkę dokumenty stanowią dowody uprawniające Spółkę do zastosowania stawki VAT 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
Prawo Spółki do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów; brak obowiązku wykazania transakcji w deklaracji VAT-UE jako transakcji trójstronnej.
Możliwość zastosowania w odniesieniu do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów 0% stawki podatku VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT importu bali z Rosji do Polski, opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży bali dokonanej na terytorium kraju (Polski) oraz niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży bali do Niemiec i Czech.
Opodatkowanie akcyzą wewnątrzwspólnotowej dostawy liści tytoniu przez rolnika, który te liście tytoniu wyprodukował.
w zakresie zwrotu podatku VAT z tytułu nabycia nowego środka transportu
Nie uznania przemieszczenia gazu transportowanego w Cysternach za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.
zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% dla opisanej transakcji
zastosowania dla dokonanych dostaw stawki podatku VAT w wysokości 0%
w zakresie ustalenia czy transakcje pomiędzy Wnioskodawcą a Nabywcą w ramach Modelu F stanowią wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz prawa do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla ww. dostaw
Uznanie dostawy Asortymentu B/Towaru w łańcuchu dostaw pomiędzy Spółką a Klientem za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz uznania transakcji między Kontrahentem a Spółką za lokalną dostawę towarów na terenie kraju, Prawa do zastosowania stawki 0% VAT w stosunku do dostawy Asortymentu B/Towarów na rzecz Klienta, Prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymywanych przez Spółkę