Korekty sprzedaży krajowej – faktury, sprzedaż kasowa, JPK_V7
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.
Czy zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT wydatki związane z opłaceniem faktur dokumentujących Bonusy stanowią dla Państwa koszt uzyskania przychodu.
Brak opodatkowania wzajemnych rozliczeń salda pomiędzy Franczyzodawcą a Spółką oraz określenia podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży towarów dokonywanej po cenie uwzględniającej rabat
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Ustalenia podmiotu zobowiązanego do ujmowania faktur korekt dokumentujących przyznanie rabatów oraz podmiotu na który spółka zobowiązana będzie wystawić korekty.
Ustalenie podstawy opodatkowania przy sprzedaży produktów w zestawie promocyjnym.
Rabat Dodatkowy nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT, który Wnioskodawca zobowiązany będzie wykazać w okresie rozliczeniowym w jakim zostanie wystawiona nota uznaniowa.
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
Skutki podatkowe wprowadzonego programu lojalnościowego.
Wypłata przez Dostawcę Prowizji za świadczenia z tytułu Umów o Świadczenie Usług, polegające na dokonaniu przedterminowej spłaty faktur lub faktury oraz zapewnieniu Dostawcom zdalnych narzędzi do uzgodnienia warunków i sposobu wcześniejszej spłaty nie stanowi świadczenia usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy.
Obowiązki płatnika w związku z udzieleniem rabatu.
Podatek od towarów i usług w zakresie aportu ZCP, prawa do odliczenia VAT naliczonego, uprawnienia Spółki do wystawienia faktur korygujących in minus i do uwzględnienia tych faktur korygujących w deklaracji VAT, prawa do obniżenia podstawy opodatkowania VAT oraz wyliczania tzw. metodą w stu.
w zakresie ustalenia momentu korygowania kosztów uzyskania przychodów, z tytułu przyznania rabatów zakupowych, w związku z otrzymaniem przez Spółkę faktur korygujących od dostawców
Możliwość i termin obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzieleniem rabatu pośredniego, jak również jego dokumentowania.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu uczestników akcji promocyjnych z tytułu rabatu i związanych z tym obowiązków płatnika.
Skutki podatkowe otrzymania nagrody umożliwiającej zakup diamentów na preferencyjnych warunkach
Podstawa opodatkowania produktów sprzedawanych w ramach promocji.
w zakresie wskazania czy z punktu widzenia przepisów art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, działanie Spółki polegające na sprzedaży wybranych towarów handlowych poniżej kosztów zakupu jest dozwolone w kontekście wygenerowanej straty na tych produktach oraz czy Spółce będzie przysługiwać, w rozumieniu art. 7 ust. 2 w związku z art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, prawo
W zakresie obowiązków płatnika związanych z udzielaniem rabatów w ramach programu lojalnościowego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie środków produkcji rolnej przekazanych następnie członkom Spółdzielni z przeznaczeniem na produkcję bydła opasowego, sprzedawanego następnie za jej pośrednictwem oraz określenie podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług odpłatnego przekazania środków produkcji rolnej dokonywanego przez Spółdzielnię na rzecz jej członków.
Czy wypłata bonusu pieniężnego na podstawie noty księgowej uprawnia Spółkę do rozpoznania kosztu uzyskania przychodu w momencie poniesienia.