Interpretacja indywidualna z dnia 13 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.255.2024.2.DR
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu osobowego przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu osobowego przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez opiekuna osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej, posiadającej orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez przedstawiciela ustawowego niepełnosprawnego dziecka.
Skoro wydano dla Pana orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy, które to orzeczenie jest – jak wynika z wyżej powołanych przepisów – traktowane na równi z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym – przy zakupie samochodu osobowego był Pan uprawniony do skorzystania ze zwolnienia z art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W tak przedstawionym stanie faktycznym, skoro jak Pan zaznaczył, w orzeczeniu zostało wskazane, że niepełnosprawność jest związana z chorobą neurologiczną mającą wpływ na narząd ruchu, to wskazać należy, że ma Pan prawo do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z treści art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży udziału w samochodzie osobowym przez osobę niepełnosprawną.
w zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez osobę niepełnosprawną.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej z tytułu poniesionego wkładu własnego na zakup samochodu w ramach programu PFRON "Sprawny dojazd".
Ustalenie prawa do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej z tytułu wydatków poniesionych na używanie samochodu ciężarowego dla potrzeb związanych z przewozem na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne.
Czy zakup urządzenia rehabilitacyjnego do światłoterapii może zostać w całości lub części odliczony od dochodu z uwagi na ukończenie przez podatnika 70 lat życia i stan zdrowia w sytuacji, gdy brak jest orzeczenia o niepełnosprawności?
Czy podatnik, posiadający orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z powodu uszkodzenia narządu ruchu i będący właścicielem samochodu osobowego :1/może odliczyć w zeznaniu podatkowym za rok 2005 jako wydatki rehabilitacyjne rachunki na zakup części i naprawę samochodu oraz koszty z tytułu przeglądu technicznego,2/może odliczyć zakup nowego auta jako wydatku rehabilitacyjnego,Czy wydatki na
Czy można dokonać odliczenia od dochodu kwoty poniesionych w 2004 roku wydatków na cele rehabilitacyjne oraz na cele związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych przez osobę niepełnosprawną - zaliczona do II grupy inwalidztwa, , jeżeli wydatki te związane są z opłaceniem koniecznego przewozu przez tę osobę na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne innym pojazdem niż karetką transportu
Jaka jest stawka podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku nabycia samochodu osobowego - nowego lub używanego - przez osobę niepełnosprawną?