Interpretacja indywidualna z dnia 8 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.433.2024.2.KL
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w ramach licytacji komorniczej.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w ramach licytacji komorniczej.
Sprzedaż działki nr 1/1 stanowiącej nieruchomość zabudowaną będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, ale nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2, pkt 10 i pkt 10a ustawy w zw. z art. 43 ust. 21 ustawy.
Obowiązek podatkowy w związku ze sprzedażą w trybie egzekucji sądowej zabudowanej nieruchomości (komornik-płatnik).
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego w postępowaniu egzekucyjnym.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, sprzedaży, w drodze licytacji komorniczej, użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej niezabudowanej.
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży licytacyjnej lokalu mieszkalnego.
Nawet najlepiej wykonana usługa, czy też najbardziej pieczołowicie negocjowana umowa nie jest gwarancją, że między przedsiębiorcami - stronami takiej umowy - nie dojdzie do sporu, który będzie musiał rozstrzygnąć sąd. Nie istnieją żadne prawidłowości pozwalające stwierdzić, iż w niektórych branżach procesy sądowe zdarzają się częściej niż w innych. Wiele zależy bowiem od tego, jakie sposoby rozwiązywania
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości.
Wskazanie, czy Komornik jest zobowiązany do wykonywania obowiązków płatnika podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą ruchomości w drodze licytacji.
opodatkowanie sprzedaży licytacyjnej nieruchomości dokonywanej przez komornika sądowego;
Sprzedaż przedmiotowego budynku gospodarczego wraz z gruntem (działką nr 7.), na którym ten budynek jest posadowiony, dokonana w ramach działalności gospodarczej, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy i przy spełnieniu przesłanki do uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług zdefiniowanego w art. 15 ust. 1 ustawy, korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art
Obowiązek odprowadzenia podatku należnego od kwoty uzyskanej z tytułu sprzedaży nieruchomości w drodze publicznej licytacji.
Sprzedaż wymienionych we wniosku nieruchomości, dokonywana przez dłużnika korzystałaby ze zwolnienia, to dostawa tej samej nieruchomości stanowi również dla Wnioskodawcy (komornika) dostawę zwolnioną od podatku od towarów i usług. Komornik sądowy w świetle przepisów ustawy o VAT jest płatnikiem podatku VAT z tytułu dostawy nieruchomości w imieniu dłużnika, jeśli dłużnik występowałby w charakterze podatnika
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem transakcji dostawy nieruchomości gruntowych: nr 113/15 zabudowanej halą produkcyjną stolarnią i nr 113/11 zabudowanej wiatą otwartą oraz w zakresie opodatkowania podatkiem transakcji dostawy nieruchomości gruntowej niezabudowanej nr 113/16.
Opodatkowanie dostawy niezabudowanej działki przez komornika sądowego.
Czy od sprzedanych udziałów w nieruchomości, nabytych w 2007 r. w drodze egzekucji sądowej, Podatnik jest zobowiązany zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Opodatkowanie wynagrodzenia wyegzekwowanego przez komornika.
Czy nabycie nieruchomości ½ udziału we własnościowym spółdzielczym prawie do lokalu mieszkalnego w drodze sądowego postępowania egzekucyjnego a następnie potwierdzonego prawomocnym postanowieniem Sądu korzysta z wyłączenia przewidzianego w art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 09 września 2000r. o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w drodze licytacji prowadzonej w toku sądowego postępowania egzekucyjnego, korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy w rozliczeniu rocznym powinny być zawarte dochody jakie zawarł pracodawca w PIT-11 uwzględniając w nim również kwotę wypłaconego w 2008r. przez pracodawcę na podstawie wyroku sądowego wnioskodawczyni wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy za ubiegłe lata?
Kto w przedstawionej powyżej sytuacji ma obowiązek prawidłowego naliczenia i odprowadzenia składki ZUS od wyegzekwowanego wynagrodzenia, zaliczek na podatek dochodowy oraz naliczenia kosztów uzyskania przychodów, a także sporządzenia informacji PIT-11?Czy obowiązek ten ciąży na komorniku, którego należy traktować jako płatnika wyegzekwowanego wynagrodzenia?
Czy nabycie nieruchomości w drodze licytacji sądowej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Pytanie dotyczy potwierdzenia możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wpłat pieniężnych dokonanych na rzecz domu maklerskiego, które zostały wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem i nie zostały zwrócone Spółce.