Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.460.2024.2.AK
Zwolnienie od podatku VAT opłaty za zajęcia dla dzieci na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
Zwolnienie od podatku VAT opłaty za zajęcia dla dzieci na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
Zwolnienie od podatku VAT opłaty za zajęcia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy o VAT.
Możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
1 kwietnia 2018 r. tracą moc niektóre zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących. Od tej daty istnieje bezwzględny obowiązek ewidencjonowania usług kulturalnych i rozrywkowych - wyłącznie w zakresie wstępu na przedstawienia cyrkowe oraz związanych z rozrywką i rekreacją - wyłącznie w zakresie wstępu do wesołych miasteczek, parków rozrywki, na dyskoteki, sale taneczne. Minister Finansów zrezygnował
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z otrzymanej przez Spółkę faktury wystawionej przez Wykonawcę za świadczenia określone w Umowie.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży audycji i koncertów szkolnych oraz przedszkolnych dla dzieci i młodzieży.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług polegających na udziale aktorki w serialu telewizyjnym i akcjach reklamowo-promocyjnych.
w zakresie zwolnienia z podatku od towarów i usług świadczenia usług związanych z produkcją audycji telewizyjnych
W zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla świadczonych usług polegających na osobistym odtworzeniu powierzonej roli w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach oraz w produkcjach reklamowych, a także dubbingowaniu animowanych postaci w produkcjach filmowych, telewizyjnych, teatralnych, serialach oraz w produkcjach gier telewizyjnych.
Uznanie całokształtu świadczonych przez artystów usług za kompleksową usługę o charakterze kulturalnym oraz prawo do odliczenia podatku VAT w związku z nabywaniem usług świadczonych przez artystów wykonawców.
Opodatkowanie właściwą stawką podatku VAT usług polegających na występowaniu w filmach, serialach i programach telewizyjnych, spektaklach teatralnych, użyczaniu głosu jako lektor w reklamach i czytelniach, domach kultury, radiu oraz reżyserowaniu filmów i spektakli teatralnych
w zakresie zwolnienia usług wykonywanych przez twórcę i artystę niezwiązanych i związanych z reklamą,
Stawki podatku VAT dla świadczonych usług.
pełne odliczenie podatku naliczonego oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie usług gastronomicznych i noclegowych, braku obowiązku naliczania podatku należnego wynikającego z art. 8 ust. 2 ustawy o VAT.
pełne odliczenie podatku naliczonego oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie usług gastronomicznych i noclegowych
Opodatkowanie usług związanych z osobistym udziałem w serialu telewizyjnym, filmach fabularnych, spektaklach teatralnych, telewizyjnych programach rozrywkowych oraz audycjach telewizyjnych, a także usług związanych z udziałem w kampaniach reklamowych i promocyjnych.
Opodatkowanie usług związanych z osobistym udziałem w serialu telewizyjnym, filmach fabularnych, spektaklach teatralnych, telewizyjnych programach rozrywkowych oraz audycjach telewizyjnych, a także usług związanych z udziałem w kampaniach reklamowych i promocyjnych.
Zwolnienie od podatku dla świadczonych usług
zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług lektorskich
zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług konferansjerskich oraz lektorskich
1. Czy w związku z podzleceniem ww. czynności polegających w całokształcie na produkcji filmowej dochodzi do nabycia
Strona wnosi o wyjaśnienie, jaką stawką podatku od towarów i usług powinna być opodatkowana refaktura za bilety dla kontrahenta?
Podatnik dla opodatkowania sprzedaży w/w usług stosuje 7 % stawkę podatku VAT na podstawie art., 41 ust. 2 i poz. 156 załącznika Nr 3 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) - zarówno do sprzedaży biletów wstępu na koncert/spektakl osobom fizycznym, jak i do zryczałtowanej sprzedaży spektaklu w/w odbiorcom zbiorowym. W swoim zapytaniu z dnia 12.01.2005