Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.613.2024.1.KF
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Nauczyciele zatrudnieni w oświatowych placówkach publicznych i niepublicznych mają prawo do następujących odpraw: ekonomicznej, emerytalno-rentowej i wojskowej. Przyczyny rozwiązania stosunku pracy mogą spowodować, że są uprawnieni do odprawy pieniężnej, bez względu na to, czy pracują etatowo w placówce publicznej czy niepublicznej. Jednak typ placówki decyduje o trybie nabycia tego świadczenia, jego
Skutki podatkowe otrzymania odprawy pieniężnej
Czy otrzymane przez Wnioskodawczynię odszkodowanie i odprawa podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Likwidacja stanowiska pracy może uzasadniać rozwiązanie z pracownikiem umowy o pracę. Taka przyczyna zakończenia stosunku pracy jest kwalifikowana jako leżąca po stronie pracodawcy, co wiąże się z koniecznością wypłaty odprawy zwalnianemu na tej podstawie pracownikowi. Przeprowadzenie likwidacji stanowiska pracy nie może mieć cech czynności pozornej, ponieważ fikcyjna likwidacja może skutkować przywróceniem
Czy koszty przedstawionych w stanie faktycznym wypłaconych pracownikom świadczeń dodatkowych, stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodów? W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie 1, w jakim momencie wartość wypłaconych pracownikom świadczeń dodatkowych stanowić będzie koszt uzyskania przychodu?
Czy podatnik może zaliczyć w koszty uzyskania przychodów odprawy wypłacone jednorazowo - w dacie ich wypłaty to jest w miesiącu rozwiązania umowy o pracę, a dodatkową odprawę płatną w ratach - w dacie postawienia raty do dyspozycji byłego pracownika?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość świadczenia wypłaconego na podstawie Programu Rekompensat w związku z rozwiązaniem umów o pracę z pracownikami na mocy porozumienia stron w roku rozwiązania stosunku pracy, przy częściowej wypłacie tych środków w roku następnym?
Czy i wg jakiej stawki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych wypłacona przez pracodawcę byłemu pracownikowi odprawa pieniężna na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z dnia 22 maja 2003 r. Nr 90, poz. 844, z późn.zm.) oraz na podstawie §
Czy wypłacone pracownikom w ramach programu dobrowolnych odejść świadczenia stanowią przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu ?
Czy odprawa rentowa wypłacona zgodnie z art. 92 1 § 1 Kodeksu Pracy opodatkowana jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1.Czy obowiązek wypłaty odpraw dla pracowników z tytułu rozwiązania umowy o pracę, której wysokość określona zostanie dopiero po przyznaniu i ustaleniu wysokości przysługującego im świadczenia przedemerytalnego ciąży na nowym pracodawcy? 2.Czy nowy pracodawca jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych winien dokonać poboru zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconych świadczeń?
Opodatkowanie otrzymanych przez pracowników odszkodowań z tytułu rozwiązania umowy o pracę przed upływem okresu gwarantowanego i ujęte w tych odszkodowaniach odprawy wypłacane na zasadach przepisów ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn dotyczących zakładów pracy.
Kiedy podlega opodatkowaniu należna pracownikowi przechodzącemu na emeryturę odprawa?