Interpretacja indywidualna z dnia 20 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.69.2024.2.MM
Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od rodziców przekazanych bezpośrednio na konto sprzedającego.
Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od rodziców przekazanych bezpośrednio na konto sprzedającego.
Skutki podatkowe otrzymania w spadku środków gromadzonych na koncie bankowym przez współwłaściciela tego konta.
W zakresie skutków podatkowych darowizny od rodziców przekazanej bezpośrednio na konto dealera samochodowego.
Darowizna środków pieniężnych na konto osoby trzeciej
Darowizna środków pieniężnych pochodzących z pożyczki od męża dla żony na wspólne konto bankowe
Czy w przypadku rozliczania opłaty wstępnej poprzez konto czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów, Spółka w tym samym czasie powinna kwalifikować miesięczne odpisy jako koszty podatkowe, zgodnie z art. 15 ust. 4e PDOP ?
Czy wypłata na rzecz Spółki środków pieniężnych w PLN (będących wcześniej przedmiotem Przewalutowania) w następstwie zakończenia depozytu z Depozytariuszem będzie skutkowała powstaniem przychodu podatkowego (w części innej niż odsetki, które nie zostały wcześniej skapitalizowane) albo kosztów uzyskania przychodów?
Czy przewalutowanie będzie skutkowało dla Spółki powstaniem przychodu podatkowego albo kosztów uzyskania przychodów?
Czy w celu wyceny dochodu powstałego w wyniku zamknięcia pozycji - odpłatnej sprzedaży danego waloru - będącego podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych należy przyjmować kurs średni Narodowego Banku Polskiego w odniesieniu do kursu wymiany zastosowanego przez bank inwestycyjny zarówno przy nabyciu instrumentów, jak i w momencie ich sprzedaży?
Opodatkowanie tzw. hipotetycznych różnic kursowych związanych ze spłatą pożyczki udzielonej z austriackiego konta bankowego
2. Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 1 Nowelizacji ma obowiązek płacić na konto właściwego urzędu skarbowego zaliczki, o których mowa w art. 25 Ustawy CIT za poszczególne miesiące obecnie trwającego roku obrotowego Spółki?
Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 2 Nowelizacji ma obowiązek zamknąć księgi rachunkowe na dzień 31 grudnia 2013 r.?
Jak należy rozliczyć ulgę odsetkową (dotyczy rozliczenia podatkowego za 2013 r.)?
w zakresie sposobu opodatkowania przychodu z tytułu inwestycji środków zgromadzonych na IKZE
Czy koszt przewalutowania, (ponieważ na dzień dzisiejszy zakup rubli z wpłaconych od odbiorców euro stosując kurs dnia dla danej waluty stanowi stratę) jest kosztem uzyskania przychodu, czy jest kosztem nie stanowiącym uzyskania przychodu?
Skutki w postaci różnic kursowych, przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu otrzymywania kwot wykupu obligacji od emitenta oraz z tytułu rozliczeń w ramach systemu clearingowego/nettingowego
Obowiązujące kursy waluty dla ustalania różnic kursowych przy operacjach za pośrednictwem rachunku walutowego
Obowiązujące kursy waluty dla ustalania różnic kursowych przy operacjach za pośrednictwem rachunku walutowego
Czy słuszne jest stanowisko Spółki, iż momentem powstania kosztu uzyskania przychodu jest moment złożenia dyspozycji przelewu wynagrodzeń oraz obciążenia konta firmowego po raz pierwszy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: - ustalenia wysokości kosztu objęcia udziałów w Spółce córce, rozpoznania różnic kursowych powstałych w związku z płatnością wynagrodzenia za objęcie udziałów, - ustalenia wysokości wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce, - rozpoznania różnic kursowych powstałych w związku z płatnością wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów
Czy opisane powyżej ponoszone przez Wnioskodawczynię koszty w postaci opłat/prowizji związane z prowadzeniem i użytkowaniem Rachunku z dołączonymi usługami dodatkowymi, stanowią koszt uzyskania przychodu, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Po otrzymaniu refundacji poniesionych wydatków, przeznaczonych na zakup środków trwałych Wnioskodawca zobowiązany jest dokonać korekty odpisów amortyzacyjnych w tych miesiącach (okresach), w których wykazał je w wysokości zawyżonej.