Interpretacja indywidualna z dnia 24 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.641.2024.2.KF
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania na podstawie ugody sądowej.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania na podstawie ugody sądowej.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Świadczenie określone w ugodzie sądowej stanowi przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym.
Świadczenie określone w ugodzie sądowej, która została zawarta pomiędzy Panią a byłym pracodawcę, stanowi dla Pani przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odszkodowania na podstawie zawartej ugody sądowej.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odszkodowania na podstawie zawartej ugody sądowej.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą świadczenia na podstawie zawartej ugody sądowej.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania.
Opodatkowanie otrzymanego odszkodowania.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup wieńców pogrzebowych, nekrologów umieszczanych w prasie i kondolencji, ponoszonych w związku ze śmiercią pracownika, byłego pracownika (emeryta, rencisty).
Odnosząc powyższe rozważania na grunt niniejszej sprawy, wskazać należy, iż udział pracowników/emerytów/rencistów i członków ich rodzin w wyjazdach w ramach prowadzonej działalności kulturalno-oświatowej, dofinansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, które będą ogólnodostępne dla wszystkich uprawnionych i będą miały charakter integracyjny, co wpłynie na polepszenie atmosfery panującej
Czy Wnioskodawca (osoba prawna) jako płatnik był zobowiązany na podstawie art. 31 w związku z art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do obliczenia, pobrania od byłego pracownika i odprowadzenia do urzędu skarbowego podatku dochodowego od przychodu z tytułu odszkodowania wypłaconego na podstawie ugody sądowej, zawartej z byłym pracownikiem?
Czy odszkodowanie wypłacone przez Wnioskodawcę na rzecz byłego pracownika na podstawie zawartej ugody sądowej w sprawie o przywrócenie do pracy korzysta ze zwolnienia z PDOF w oparciu o art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy i tym samym na Wnioskodawcy nie ciążą żadne obowiązki płatnika?
Czy Spółka może zaliczyć zapłaconą kwotę tytułem ugody do kosztów uzyskania przychodów w dniu jej zapłaty czy też skorygować przychód uzyskany z tytułu umowy?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków platnika.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na:organizację spotkań roboczych, w których uczestniczą byli pracownicy Spółki;zakup prezentów przekazywanych na rzecz byłych pracowników Spółk
Czy wydatki ponoszone w związku z zakupem kwiatów dla osób odchodzących na emeryturę oraz wiązanek pogrzebowych dla zmarłych pracowników, byłych pracowników oraz najbliższej rodziny pracownika bądź byłego pracownika można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy od uczestników wycieczek w których dofinansowany jest przejazd autokarem nalicza się podatek dochodowy od osób fizycznych w sytuacji, gdy nie można dokładnie wyliczyć na każdego jej uczestnika ilości przejechanych kilometrów? Czy podatek nalicza się gdy organizator wycieczki nie jest w stanie ustalić listy jej uczestników?