Interpretacja indywidualna z dnia 23 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.731.2024.1.KF
Opodatkowanie odsetek (dyskonta) od obligacji.
Opodatkowanie odsetek (dyskonta) od obligacji.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z tytułu jednorazowego świadczenia relokacyjnego będącego zasiłkiem na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym.
Możliwość skorzystania z tzw. „ulgi na powrót”.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą dodatku relokacyjnego.
Możliwość skorzystania z tzw. „ulgi na powrót”.
Prawo do skorzystania z tzw. „ulgi na powrót”, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 152 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe darowizny znaków towarowych oraz praw do tych znaków na rzecz syna.
Czy polski bank słusznie potrąca podatek dochodowy od renty wypłacanej przez zakład pracy zmarłego męża? Jeśli podatek został niesłusznie pobrany, to kto ma go zwrócić pani bank czy polski urząd skarbowy?Czy polski bank może pobierać podatek od renty wdowiej wypłacanej przez Instytucję Ubezpieczeń Rentowych?
Czy polski bank słusznie potrąca podatek od emerytury obywatela brytyjskiego posiadającego kartę stałego pobytu?Czy w tej sytuacji obowiązują Pana jako obywatela brytyjskiego przepisy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii?
Czy w przedstawionej sytuacji zachodzą przesłanki do zachowania ulgi?
Czy dochody Wnioskodawcy uzyskiwane w Polsce z tytułu otrzymywanej emerytury z Wielkiej Brytanii podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy bank wypłacający emeryturę jest zobowiązany do potrącania zaliczek na ten podatek?
Czy w związku z koniecznością zmiany warunków mieszkaniowych i sprzedażą przez wnioskodawczynię przedmiotowego mieszkania przed upływem 5 lat od otrzymania darowizny podatnik utraci prawo do ulgi podatkowej na postawie art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn i w związku z tym będzie on z tego tytułu zobowiązany do zapłaty podatku?
Czy w związku z koniecznością zmiany warunków mieszkaniowych i sprzedażą przez wnioskodawcę przedmiotowego mieszkania przed upływem 5 lat od otrzymania darowizny podatnik utraci prawo do ulgi podatkowej na postawie art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn i w związku z tym będzie on z tego tytułu zobowiązany do zapłaty podatku? Zdaniem wnioskodawcy nie utraci on prawa do ulgi mieszkaniowej, ponieważ
Zbycie lokalu mieszkalnego nabytego na podstawie umowy darowizny przed upływem 5-ciu lat, z uwagi na konieczność zmiany miejsca zamieszkania.Czy powyższa czynność uprawnia do dalszego korzystania z ulgi o której mowa w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn ?
Czy w trakcie trwania roku podatkowego, z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania, możliwym jest równoczesne zastosowanie kosztów uzyskania przychodu w różnej wysokości, to jest w wysokości po 102,25zł np. za pierwsze cztery miesiące roku podatkowego i po 127,82zł za pozostałe8 miesięcy roku podatkowego, w których miejsce stałego lub czasowego zamieszkania podatnika jest położone poza miejscowością, w
Czy prowadząc pozarolniczą działalność gospodarczą można zmienić rezydencję podatkową oraz w jaki sposób należy wówczas opodatkować uzyskane dochody (ze stosunku pracy w kraju UE oraz z działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce) ?
W jaki sposób powinien złożyć zeznanie podatkowe obywatel polski uzyskujący dochody w Wielkiej Brytanii, mający tam stałe miejsce zamieszkania oraz centrum życiowe?