Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.167.2024.2.AM
Rozpoznanie kosztów na potrzeby zwolnienia z z akcyzy na podstawie art. 31d ustawy o podatku akcyzowym.
Rozpoznanie kosztów na potrzeby zwolnienia z z akcyzy na podstawie art. 31d ustawy o podatku akcyzowym.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu otrzymanych środków pieniężnych?
Czy w sytuacji, w której Spółka pełni rolę sprzedawcy energii wytworzonej przez innego wytwórcę, to czy nabywając tę energię Spółka musi rozpoznać przychód podatkowy w części, która jest rekompensowana temu innemu wytwórcy przez Zarządcę.
1. Czy Spółka dzielona będzie uprawniona do rozpoznania pełnej wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu wynagrodzeń pracowników Z wypłaconych przez Spółkę dzieloną za grudzień 2021 r. w dniu 29 grudnia 2021 r.? 2. W przypadku, gdy stanowisko dotyczące pytania nr 1 jest nieprawidłowe — czy Spółka dzielona będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu wynagrodzeń pracowników
Wnioskodawca jest zobowiązany do rozliczenia na terytorium Polski importu usług w momencie powstania obowiązku podatkowego, gdzie za moment powstania obowiązku podatkowego w przedmiotowej sprawie należy uznać datę efektywną.
brak obowiązku rozpoznania importu usług w związku z nabyciem przez Spółkę usługi przeprawy promowej
Uprawnienie do rozpoznania wydatków na prace rozwojowe jako kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwzględnieniem katalogu kosztów kwalifikowanych i limitów wysokości odliczeń, w momencie rozpoznania tych wydatków jako koszty uzyskania przychodów.
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz zastosowania stawki podatku w wysokości 0%
Skutki podatkowe przekształcenia prowadzonej przez Wnioskodawcę jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową (spółkę akcyjną), tj. konieczności rozpoznania przychodu podatkowego.
W zakresie momentu rozpoznania przychodu z tytułu świadczenia usługi pośrednictwa.
ustalenie, czy kwota zobowiązań refundacyjnych payback, będzie stanowiła koszty uzyskania przychodu oraz momentu zaliczenia jej do kosztów podatkowych.
Ustalenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu zbycia pakietu wierzytelności, tj. zastosowanie art.12 ust.1 w zw. z art.12 ust.3 a updop.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z uczestnictwem uprawnionych pracowników w programie motywacyjnym (pytanie nr 1) moment rozpoznania kosztu podatkowego z tytułu uczestnictwa uprawnionych pracowników w programie motywacyjnym (pytanie nr 2)
Czy w zaprezentowanym stanie faktycznym, opłata TAF stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustwy o PDOP?Czy opłata TAF - zakładając że jest kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy - powinna zostać ujęta w kosztach podatkowych Spółki na bieżąco tj. w momencie jej poniesienia rozumianym jako dzień, na który ujęto (zaksięgowano) koszt w księgach rachunkowych w oparciu o
określenie momentu rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaty pracownikom Bonusa rocznego
Rozpoznanie przychodu z tytułu świadczenia usługi rozliczanej w okresach rozliczeniowych.
Rozpoznanie przychodu z tytułu świadczenia usługi rozliczanej w okresach rozliczeniowych.
Czy Koszty Akwizycji, tj. wynagrodzeń podmiotów biorących udział w zawieraniu, kontynuowaniu i obsłudze umów ubezpieczeniowych, jako koszty pośrednio związane z przychodami Spółki powinny być rozpoznawane jako koszty uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 4e updop tj. w momencie ujęcia ich w księgach rachunkowych jako koszt wpływający na wynik finansowy, na podstawie faktury lub innego dokumentu
Czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowy jest sposób rozpoznania przez Towarzystwo kosztów uzyskania przychodów z tytułu:a) prowizji agencyjnych wyliczanej jako procent składki przypisanej - w momencie ujęcia przychodu z tytułu składki zarobionej,b) dodatkowych prowizji, nie związanych z konkretnymi składkami, w momencie ich poniesienia?
Czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowy jest sposób rozpoznania przez Towarzystwo kosztów uzyskania przychodów z tytułu składki reasekuracyjnej - w momencie ujęcia przychodu z tytułu składki zarobionej?
CIT w zakresie prawa do zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów
Czy czynność klienta polegająca na zawarciu umowy przy użyciu fałszywych (ewentualnie cudzych) dokumentów, a następnie niedokonywanie płatności za usługi telekomunikacyjne jest czynnością która powoduje, że przepisy PDOP nie mają zastosowania i Spółka nie jest zobowiązana do rozpoznania przychodu opodatkowanego CIT w związku z rozliczeniami z klientem, ponieważ przepisów DDOP nie stosuje się do czynności
Czy przychód podatkowy powstaje w dniu wystawienia faktury, która jest wystawiana w ciągu 7 dni od dnia otrzymania informacji od dostawcy dotyczącej wysokości bonusa, czy w dniu otrzymania płatności za fakturę?