Ignorowanie zarzutów wobec biegłych przekreśla postępowanie dyscyplinarne
Nieujmowanie w podstawie opodatkowania zwrotu kosztów związanych z likwidacją szkód.
Czynności sporządzania opinii sądowych oraz prywatnych opinii na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw nie korzystają z wyłączenia z zakresu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy, a zatem występuje obowiązek dokumentowania świadczonych usług fakturą VAT, zgodnie z art. 106b ust. 1 ustawy.
opinia biegłego na zlecenie Organu jako działalność wykonywania osobiście
Organy podatkowe przyjmują niewłaściwą powierzchnię użytkową mojej nieruchomości. Jak doprowadzić do ustalenia prawidłowego opodatkowania podatkiem od nieruchomości?
Jeżeli podatnik nie określił prawidłowo wartości budowli związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej, organ podatkowy powołuje biegłego. W przypadku gdy podatnik w ogóle nie określił wartości budowli lub wartość ustalona przez biegłego jest wyższa co najmniej o 33% od wartości określonej przez podatnika - koszty pracy biegłego ponosi podatnik.
Organ podatkowy odmówił powołania biegłego w sporze o podatek od nieruchomości. Wniosek w tej sprawie złożył podatnik. Biegły miał określić powierzchnię nieruchomości. Czy odmowa jest podstawą dla sądu do podważenia decyzji fiskusa? Fiskus co do powierzchni przyjął dane z ewidencji gruntów i budynków.
Czy wykonując jako biegły sądowy opinie dla sądów i innych organów Państwa Wnioskodawczyni może skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodów?
podstawa opodatkowania z tytułu świadczenia usług biegłego
Opodatkowanie oraz obowiązek dokumentowania fakturami i rozliczania podatku z tytułu czynności biegłego sądowego.
ustalenie wartości początkowej poszczególnych elementów składowych nieruchomości stanowiących odrębne środki trwałe jako iloczynu łącznej ceny nabycia i wskaźnika proporcji wynikającego z opracowania biegłego rzeczoznawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
23 września 2015 r. weszła w życie duża zmiana ustawy o rachunkowości. Wprowadza ona uproszczenia dotyczące jednostek małych, a przede wszystkim uproszczenia w ich sprawozdawczości finansowej. Jednak nie tylko jednostki małe są "adresatem" wprowadzonych zmian i nie wszystkie zmiany dotyczą uproszczeń. Wiele zmian nakłada nowe obowiązki na wybrane jednostki (np. więcej jednostek musi sporządzać sprawozdanie
Czy wykonując jako biegły sądowy opinie dla sądów i innych organów państwa, Wnioskodawca może skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodów?
Czy ujmowanie kosztów amortyzacji od wartości początkowej budynku określonej w operacie szacunkowym dokonanym przez rzeczoznawcę majątkowego według stawki 10% rocznie (zgodnie z art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) jest prawidłowe?
Czy należności biegłych/tłumaczy prowadzących działalność gospodarczą za wydane opinie/tłumaczenia na zlecenie Sądu, będące przychodami wymienionymi w katalogu przychodów z działalności wykonywanej osobiście, można zaliczyć do źródła - działalność gospodarcza i zaniechać potrącania przez Sąd podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy kwoty kosztów zwracanych przez sąd za: koszty podróży, diety, kwoty ryczałtu za nocleg, zwrot za zaświadczenie z urzędu skarbowego oraz z tytułu utraconych dochodów muszą zostać obciążone VAT, który należy odprowadzić do urzędu? W przypadku gdy zwrot kosztów podlega opodatkowaniu, czy jako podstawę opodatkowania VAT należy przyjąć kwotę netto wyliczoną od kwoty netto określonej na postanowieniu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Opodatkowanie kosztów dojazdu przez biegłego.
Opodatkowanie czynności wykonywanych przez biegłego sądowego.
Sposób opodatkowania wynagrodzenia biegłego sądowego?