Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.408.2024.2.SJ
Możliwość odliczenia strat poniesionych przez spółkę komandytową.
Możliwość odliczenia strat poniesionych przez spółkę komandytową.
Otrzymanych środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielki w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku oraz otrzymanych odsetek od lokat nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym (CIT-8FR), w szczególności w części D zeznania rocznego (CIT-8FR) składanym za rok otrzymania tych odsetek.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości uzyskanej w wyniku podziału majątku po rozwodzie.
Rozliczenie straty z odpłatnego zbycia papierów wartościowych.
Skutki podatkowe sprzedaży odziedziczonego udziału w nieruchomości położonej na terenie Republiki Czeskiej.
Skutki podatkowe dopisania Wnioskodawcy do lokaty bankowej założonej przez ojca.
Brak możliwości przekwalifikowania uzyskanego przychodu z najmu w ramach działalności gospodarczej do tzw. najmu prywatnego.
Czy na podstawie art. 7 ust. 5 ustawy o CIT Spółka ma prawo uwzględnić w Polsce w zeznaniu rocznym składanym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych stratę Oddziału, który zostanie zlikwidowany i nie ma możliwości rozliczania straty przez Oddział ani przez Spółkę na terytorium Włoch; - w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytane pierwsze, w zeznaniu za który rok podatkowy Spółka może rozpocząć
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku, działu spadku i zniesienia współwłasności, pierwotnie nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego spadkodawcy i współwłaściciela, której udział nie trafił do masy spadkowej i działu spadku.
Za jaki okres Spółka powinna złożyć pierwsze i kolejne zeznania podatkowe CIT-8?
Dotyczy ustalenia, za jaki okres Spółka powinna złożyć pierwsze, drugie trzecie oraz czwarte zeznanie podatkowe CIT-8.
Dla preferencyjnego rozliczenia się w zeznaniu rocznym za 2021 r. jako osoba samotnie wychowująca dziecko, w myśl art. 6 ust. 4 pkt 3 ustawy o PIT, wymagane jest, aby przychód dziecka, także ten zwolniony od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o PIT, nie przekroczył kwoty limitu 3 089 zł.
1) Czy w związku z wyborem od dnia 1 stycznia 2021 r. opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych z tytułu różnic w klasyfikacji przychodów i kosztów dla celów podatkowych i bilansowych Spółka jest zobowiązana do ich rozliczeniach zgodnie z art. 7aa ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do końca roku 2021 czy już zgodnie z brzmieniem obowiązującym po nowelizacji ustawy od dnia 1 stycznia
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
możliwość wspólnego rozliczenia za 2020 r. z małżonkiem
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
Opodatkowanie wpływów uzyskanych przez Wspólnotę i obowiązkek składania corocznie deklaracji CIT-8
w zakresie skutków podatkowych zbycia akcji
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na pełnoletnią uczącą się córkę, która uzyskała dochody zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy.
w zakresie opodatkowania preferencyjną stawką podatku dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
w zakresie opodatkowania preferencyjną stawką podatku dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
w zakresie opodatkowania preferencyjną stawką podatku dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej