Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.1112.2021.1.TR
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości.
w zakresie ustalenia: - czy wydatki wymienione w GRUPIE I stanowią koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami, które zgodnie z art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych są potrącane w roku podatkowym, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody z zastrzeżeniem ust. 4b i ust. 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy wydatki wymienione w
1. Zwolnienie z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania w związku z przeznaczeniem środków finansowych uzyskanych ze zbycia przedmiotowego lokalu na spłatę kredytu zaciągniętego na jego nabycie, spłatę części kredytu zaciągniętego wspólnie z małżonkiem na zakup nowego lokalu mieszkalnego i jego remont. 2. Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia mieszkania wydatków na prowizję
Wydatków na spłatę kredytu hipotecznego (kapitał plus odsetki), które były regulowane przez Wnioskodawczynię w comiesięcznych ratach przed dniem sprzedaży lokalu mieszkalnego, jak również wydatków na uiszczenie prowizji, którą Wnioskodawczyni musiała ponieść przy uruchomieniu kredytu hipotecznego na zakup tego mieszkania w 2016 r. nie sposób zakwalifikować ani do kosztów odpłatnego zbycia, ani też
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z najmu mieszkania.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości i ustalenie kosztów uzyskania przychodu.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku vat z tytułu sprzedaży Kart przedpłaconych różnego przeznaczenia; Prawo do ewidencjonowania na własnej kasie kwot pobranych od konsumentów z tytułu wydania Kart z zastosowaniem zera technicznego; Możliwość wykazania na paragonie fiskalnym kwot pobranych od konsumentów z tytułu wydania Kart w innej pozycji paragonu jako dodatkowe informacje.
Interpretacja w zakresie momentu rozpoznania przychodu z tytułu opłaty przygotowawczej.
Ustalenie czy do wydatków związanych z odsetkami od kredytu, opłatą z tytułu udzielenia gwarancji oraz opłatą za gotowość do uruchomienia pełnej kwoty kredytu, które zostały lub zostaną przez Spółkę poniesione do dnia 31 grudnia 2018 r., a które wiążą się z kredytem zaciągniętym przed 1 stycznia 2018 r. i środkami pieniężnymi wypłaconymi Spółce przed 1 stycznia 2018 r., będzie miał zastosowanie przepis
Czy dyskonto ustalone na dzień sprzedaży Wierzytelności Leasingowych do SPV oraz prowizja płacona przez Spółkę do SPV będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodów zaliczany do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w momencie jego poniesienia (pytanie oznaczone we wnioski nr 2).
Kwalifikacja do kosztów bezpośrednio związanych z przychodami wydatków ponoszonych w ramach inwestycji deweloperskiej oraz brak zastosowania limitu wynikającego z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów obsługi reklamowej i marketingu.
Czy Spółka powinna zaliczać do kosztów finansowania dłużnego opłaty za prowadzenie jej bieżących rachunków bankowych, wydatek ponoszony na koszt prowizji z tytułu gotowości do udzielenia kredytu rewolwingowego, odsetkowych części rat leasingowych, dotyczących samochodów osobowych używanych przez nią na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
W zakresie uznania premii należnej od Agenta za czynność niepodlegającą opodatkowaniu.
W zakresie uznania premii należnej od Agenta za czynność niepodlegającą opodatkowaniu.
w zakresie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków, o których mowa we wniosku.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz w zakresie odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów, odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów, odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Czy dyskonto zastosowane przy sprzedaży do SPV transz Wierzytelności wynikających z Umów Leasingu (operacyjnego i finansowego) będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów Spółki ujęty jednorazowo w momencie sprzedaży poszczególnych transz Wierzytelności do SPV? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy zmiany dyskonta wynikające ze zmian wartości nominalnej Wierzytelności powodowanej zmianą stóp procentowych nie powinny być odnoszone w koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Czy cena zapłacona Spółce przez SPV za nabyte Wierzytelności wynikające zarówno z Umów Leasingu operacyjnego, jak i Umów Leasingu finansowego, nie będzie stanowiła przychodu po stronie Spółki? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy cena zapłacona Spółce przez SPV za nabyte Wierzytelności wynikające zarówno z Umów Leasingu operacyjnego, jak i Umów Leasingu finansowego, nie będzie stanowiła przychodu po stronie Spółki w przypadku dokonania przewłaszczenia na zabezpieczenie w stosunku do przedmiotów leasingu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
w zakresie uznania wydatków na zapłatę prowizji od kredytu oraz wynagrodzenia prowizyjnego Agentów za koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami oraz momentu zaliczenia wydatków z tytułu zapłaty prowizji od kredytu oraz wydatków z tytułu zapłaty wynagrodzenia prowizyjnego Agentów do kosztów uzyskania przychodów
Zaliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodów i kosztów nabycia prawa w podatku dochodowym od osób fizycznych