Czy można odliczyć VAT, jeśli sprzedawca nie zaakceptował noty korygującej
W sytuacji, gdy dostawcy wystawią w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia faktury dotyczące zakupu towarów i usług sprzed Dnia Wydzielenia związaną z działalnością ZCP, Spółka Przejmująca nie będzie zobowiązana do wystawienia jakichkolwiek dokumentów korygujących do tych faktur, bowiem faktury te zostały wystawione w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia prawidłowo, ponieważ ich adresatem była
W zakresie momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów wypłaconego na rzecz producentów wynagrodzenia na podstawie zawartych porozumień.
Praw do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z faktur i z duplikatów faktur, prawa do złożenia korekty deklaracji oraz wystawiania not korygujących w związku z nabyciem w drodze aportu przedsiębiorstwa w spadku.
Częstym błędem na fakturze w naszej firmie jest pomyłka w numerze NIP nabywcy lub jego nazwie czy adresie, który najczęściej jest korygowany notą przez zainteresowanego. Jak to będzie wyglądało, gdy przejdziemy na fakturowanie w KSeF?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi remontowe (możliwość zaliczenia w poczet kosztów wydatków dokumentowanych fakturą bez numeru NIP).
Czy przyznany Dealerom, APH i PSD Rabat pośredni obniża podstawę opodatkowania Wnioskodawcy podatkiem dochodowym od osób prawnych w rozliczeniu za okres, w którym Wnioskodawca wystawi notę uznaniową zgodnie z art. 12 ust. 3j updop
Wystawienie przez Wnioskodawcę faktury korygującej do wystawianych faktur zaliczkowych.
Minister Finansów wydał objaśnienia podatkowe dotyczące:
Wystawianie not korygujących do błędnie wystawionych faktur bez adnotacji mechanizm podzielonej płatności.
Wystawienie faktury korygującej zmiana terminu płatności.
W zakresie udokumentowania kary umownej za samodzielne zbycie nieruchomości.
Skutki podatkowe związane z połączeniem Spółek dotyczące prawa do odliczenia przez Spółkę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na Spółkę Przejmowaną.
zakresie: - skorygowania dokumentem faktura korygująca - niezwiązana z kwotą sprzedaży i podatku VAT należnego faktury sprzedaży w obrocie krajowym wystawionej przez Przedsiębiorcę od dnia przekształcenia do dnia uzyskania informacji o przekształceniu, tj. 27.07.2017-08.08.2017, - sprzedaży dokonanej w okresie 27.07.2017-08.08.2017, pierwotnie ujętej w fakturach wystawionych przez Przedsiębiorcę, następnie
Uznanie noty księgowej za prawidłową formę obciążenia okręgowej komisji egzaminacyjnej kosztami zakupu materiałów i surowców zakupionych dla potrzeb organizacji egzaminów kwalifikacyjnych.
Ustalenie, który z Wnioskodawców uprawniony jest do dokonania odliczenia podatku VAT naliczonego w odniesieniu do Kategorii 1 wydatków, Kategorii 2 wydatków oraz ustalenia, czy wystąpi obowiązek wystawienia not korygujących do otrzymanych faktur.
W dniu 21 stycznia br. odbył się telefoniczny dyżur zorganizowany przez redakcje „Doradcy Podatnika” i „Gazety Prawnej” z zakresu podatku od towarów i usług, a zwłaszcza nowych przepisów wprowadzonych od 2003 r. Przedstawiamy drugą część relacji z dyżuru.
Likwidacja od 1 stycznia 2000 r. rachunków uproszczonych do dokumentowania transakcji przez podatników VAT w pewien sposób ujednoliciła system dokumentowania sprzedaży. Jednocześnie zarówno w orzecznictwie, jak i doktrynie zarysowała się wyraźna tendencja do ograniczania nadmiernego formalizmu i kwestionowania prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku prostych błędów formalnych w fakturach
Jeżeli nabywcą wskazanym w fakturze dokumentującej zakup środka trwałego była jako współwłaściciel spółka cywilna, jednak dalej wymieniony był tylko jeden z jej wspólników oraz inna osoba fizyczna nie będącą wspólnikiem tej spółki, to czy faktura ta stanowi podstawę dla odliczeń VAT dla spółki, jeśli błędne zapisy w fakturze dotyczące nabywcy zostały skorygowane notą korygującą wystawioną przez sprzedawcę