Interpretacja indywidualna z dnia 2 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-2.4011.437.2024.2.PR
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości oraz możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości oraz możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej przy sprzedaży prywatnej nieruchomości mieszkalnej, jeśli całość dochodu zostanie przeznaczona na zakup mieszkania w Hiszpanii.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (nabycie lokalu mieszkalnego w Hiszpanii).
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe, pomimo posiadania innych nieruchomości mieszkalnych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości - brak możliwości zaliczenia spłaty kredytu i pożyczki w kosztach odpłatnego zbycia oraz w kosztach uzyskania przychodu z tytułu tej sprzedaży.
Odpłatne zbycie nieruchomości w Holandii.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Ustalenie przychodu ze sprzedaży nieruchomości (spłata hipoteki obciążającej nieruchomość nie zmniejsza przychodu).
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika w związku ze sprzedażą Nieruchomości.
Co będzie przychodem Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży Nieruchomości obciążonej hipoteką
Co będzie przychodem Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży Nieruchomości obciążonej hipoteką
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości, z której całość zysku zostanie przekazana przez Wnioskodawcę jako administratora hipoteki na rzecz wierzyciela hipotecznego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości.
Ustalenie czy sprzedaż nieruchomości będzie skutkowała koniecznością zapłacenia podatku dochodowego i jeśli tak, to w jakiej wysokości.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Sprzedaż nieruchomości zabudowanej obiektem hotelowo-gastronomicznym wraz z działkami, na których się on znajduje, będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy.
Zbycie udziałów w nieruchomości przez Wnioskodawczynię nabytych w drodze spadku po zmarłym mężu stanowi źródło przychodu określone w art. 10 ust. 1 pkt 8, tj. przychód z odpłatnego zbycia i podlega opodatkowaniu na zasadach, określonych w art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podstawą obliczenia podatku, jest dochód stanowiący różnicę pomiędzy przychodem z odpłatnego zbycia udziału
Ponieważ Wnioskodawca dokonał odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego położonego na terytorium Holandii 15 grudnia 2020 r. oraz uzyskał dochody z umowy o pracę, tj. w momencie posiadania miejsca zamieszkania dla celów podatkowych w Holandii, nie jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce z tytułu ww. dochodów. Sprzedaż ww. nieruchomości nie stanowi źródła przychodu położonego
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości położonej w Polsce przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Hiszpanii
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na nabycie domu w Holandii.
Czy w momencie zbycia nieruchomości powstał u Wnioskodawczyni obowiązek podatkowy od sprzedaży nieruchomości w części którą otrzymała w wyniku ustanowienia ustroju rozdzielności majątkowej i podziału majątku?
1) Czy wpłacony wkład mieszkaniowy na spółdzielcze prawo lokatorskie stanowi koszt uzyskania przychodu od płatnego zbycia nieruchomości? 2) Czy Wnioskodawczyni ma prawo pomniejszyć przychód ze sprzedaży nieruchomości o kwotę 31.728 zł, która stanowiła dług upadłej spółdzielni mieszkaniowej wobec firmy M. SA?
Czy spłata zobowiązania ciążącego na nieruchomości o wartości 83.000 zł na rzecz E. Sp. z o.o. jest nakładem w rozumieniu art. 22 ust. 6c i 6d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy Wnioskodawca może ją odliczyć jako nakład przy obliczaniu podatku z tytułu sprzedaży nieruchomości? Czy w świetle wartości zapisu windykacyjnego (-14.200 zł) na Wnioskodawcy ciąży zobowiązanie do zapłaty skoro