Interpretacja indywidualna z dnia 11 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.222.2023.1.MB
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości otrzymanej w spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości otrzymanej w spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (działki) otrzymanej w spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (działki) otrzymanej w spadku.
Odpłatne zbycie udziału w gospodarstwie rolnym nabytego w drodze spadku po spadkodawcy, który także go nabył w spadku, a upływ pięcioletniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalonego stosownie do dyspozycji art. 10 ust. 5 ww. ustawy.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w gospodarstwie rolnym - rolnikowi, otrzymanym w spadku i w związku z podziałem majątku wspólnego (zwolnienie przedmiotowe).
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości otrzymanej w spadku i wyniku działu spadku.
Skutki podatkowe otrzymania przez spadkobiercę spłaty w ramach działu spadku.
Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.
Odpłatne zbycie udziału w działkach gruntu nabytego w drodze zapisu testamentowego.
Przychód uzyskany ze sprzedaży udziału w nieruchomości, nabytego w drodze zniesienia współwłasności, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego.
Przychód uzyskany z odpłatnego zbycia działki niezabudowanej wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego, i która w związku ze sprzedażą nie utraciła charakteru rolnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Odpłatne zbycie nieruchomości, dokonane po upływie pięciu lat od jej nabycia w drodze zakupu w 1/2 części oraz w drodze spadku po małżonku w 1/2 części, nie powoduje powstania źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Sprzedaż przez Wnioskodawczynię działek nie stanowi źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, gdyż sprzedaż ta miała miejsce po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie przedmiotowej nieruchomości przez spadkodawczynię, tj. przez matkę Wnioskodawczyni, czyli od końca 1976 r. Tym samym nie powstanie obowiązek zapłaty
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Sprzedaż w dniu 24 lipca 2020 r. udziałów w nieruchomości nabytych w drodze spadku w 2019 r., dokonana przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku 2015, w którym nastąpiło nabycie przez spadkodawcę stanowi źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Jednocześnie, z uwagi na to, że przedmiotowa
Czy przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów związanych ze sprzedażą budynków mieszkalnych wznoszonych przez Wnioskodawcę w ramach działalności gospodarczej na gruntach pozyskanych nieodpłatnie w wyniku dziedziczenia może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć wartość gruntu według ceny rynkowej ustalonej w aktualnej wycenie?
Sprzedaż udziału w nieruchomości nabytej przez spadkobiercę w drodze zasiedzenia.
Czy prawidłowym było zakwalifikowanie przychodu ze sprzedaży 1/3 części nieruchomości zabudowanych odziedziczonych w spadku po ojcu, o których mowa w lit. a i b powyżej i wykorzystywanych w działalności kontynuowanej po ojcu do przychodu ze źródła - pozarolnicza działalność gospodarcza na podstawie art 10 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym
Podatek od spadków i darowizn w zakresie zaliczenia do I grupy podatkowej.
Czy sprzedaż udziału we własności budynku dokonana wraz ze sprzedażą praw i roszczeń do nieruchomości warszawskiej nabytego w drodze spadkobrania stanowi źródło przychodów opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też jest zwolniona z opodatkowania z uwagi na okres czasu, który minął od dnia nabycia?
Czy przedmiotowa transakcja jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych?
sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze spadku i zniesienia współwłasności.
Czy ojczyma możemy zaliczyć do I grupy podatkowej w podatku od spadków i darowizn?