Interpretacja indywidualna z dnia 6 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.78.2024.1.PB
W zakresie opodatkowania prezentów ślubnych otrzymanych w postaci pieniężnej.
W zakresie opodatkowania prezentów ślubnych otrzymanych w postaci pieniężnej.
Skutki podatkowe otrzymywania od męża środków pieniężnych na utrzymanie i zaspokojenie potrzeb rodziny.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania od babci darowizny w gotówce.
Skutki podatkowe posiadania wspólnego rachunku bankowego przez małżonków mających rozdzielność majątkową małżeńską.
Czy z tytułu darowizny środków pieniężnych od przyrodniej siostry Wnioskodawca będzie musiał zapłacić podatek od darowizn?
Opisana działalność Wnioskodawcy w zakresie pośrednictwa w obrocie bitcoinami (wirtualną walutą) będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako odpłatne świadczenie usług i jednocześnie będzie zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT jako usługa pośrednictwa dotycząca walut używanych jako prawny środek płatniczy.
Czy sprzedaż wirtualnej waluty będzie podlegała zwolnieniu z podatku od towarów i usług?
Zwolnienie od podatku VAT transakcji sprzedaży wirtualnej waluty Bitcoin oraz ustalenie prawa do korekty dokonanych rozliczeń podatku VAT.
Brak opodatkowania otrzymania środków pieniężnych.
W okolicznościach opisanych we wniosku czynność sprzedaży Bitcoin podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako świadczenie usług, na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy, przy czym miejsce świadczenia tych usług (a więc i ich opodatkowania) należy ustalić, zgodnie z cyt. 28b, 28c oraz 28l ustawy. Natomiast do czynności nabycia Bitcoin, zastosowanie znajdzie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, jeżeli
Otrzymana przez Wnioskodawcę darowizna pieniężna nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, bowiem w przedmiotowym przypadku nie dojdzie ani do dostawy towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy, ani do świadczenia usług, w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy, w konsekwencji czego Gmina nie będzie miała obowiązku odprowadzenia podatku z tytułu otrzymanych środków pieniężnych.
Nieodpłatne świadczenie na rzecz Gminy polegające na nieodpłatnym przekazaniu inwestycji drogowej jest czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Nieodpłatne świadczenie na rzecz Gminy polegające na nieodpłatnym przekazaniu inwestycji drogowej jest czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ( Dz.U. Nr 54, poz.654 z późn. zm.) pieniądze z tytułu gwarancji bankowej, należy zaliczyć do przychodów w momencie ich otrzymania, czy też w momencie dostaw usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych?
W przedmiotowej sprawie doszło do świadczenia usług przez Gminę na rzecz Wnioskodawcy, zatem przekazane Gminie środki pieniężne należy uznać za wynagrodzenie za te usługi.
Czy przekazane pieniądze na konto Spółka z o.o. we W na współfinansowanie inwestycji winno być traktowane jako czynność nie mieszcząca się w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
W zakresie opodatkowania otrzymanych wpłat oraz przekazywanych darowizn pieniężnych.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu planowanego zbycia działek budowlanych.
Czy wydatki związane ze świadczeniami rzeczowymi i pieniężnymi przekazywanymi przez spółkę "S"PP nieodpłatnie na rzecz Beneficjentów jako koszt usługi świadczonej przez "S"PP na rzecz kontrahenta-podmiotu z Grupy "S" są dla niej kosztami uzyskania przychodów? "S"PP w ramach działalności gospodarczej świadczy usługi reklamowe / promocyjne, których elementem jest udzielanie na podstawie umowy z usługobiorcą
Czy darowizna pieniędzy od konkubenta może być rozliczona wg. stawek podatku od spadków i darowizn dla podarników w I grupie podatkowej?