Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.348.2018.13.NK
Podstawa opodatkowania oraz zwolnienie z opodatkowania otrzymanej dotacji.
Podstawa opodatkowania oraz zwolnienie z opodatkowania otrzymanej dotacji.
Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków związanych z wniesionym wkładem, czyli kwot przekazanych wcześniej spółce zależnej środków pieniężnych z tytułu nieodzyskanych dopłat.
Podstawa obliczenia daniny solidarnościowej.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Wniesienie Akcji na pokrycie funduszu założycielskiego Fundacji rodzinnej lub w formie darowizny na jej pozostały majątek nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Wniesienie wkładu założycielskiego i darowizny na rzecz Fundacji Rodzinnej.
Dla ustalenia obowiązku podatkowego i wysokości podatku bez znaczenia jest fakt wypłacenia przez osoby nieuprawione środków pieniężnych. Przepisy ustawy od podatku od spadków i darowizn nie dają możliwości przy opodatkowaniu, aby pomniejszyć wartość nabytego spadku o inne elementy niż te, ściśle w określone w art. 7 ww. ustawy. Reasumując, obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn z tytułu nabycia
Skutki podatkowe częściowego zwrotu wniesionego wkładu w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe częściowego zwrotu wniesionego wkładu w spółce komandytowej.
W zakresie sposobu ustalenia przychodu Spółki w dniu wykupu obligacji, wniesionych jako wkład niepieniężny do Spółki na pokrycie kapitału zakładowego oraz na podwyższenia kapitału zapasowego.
Zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wyłącznie wkładu własnego otrzymanego od Mieszkańców w związku z realizacją projektu pomniejszonego o kwotę podatku należnego oraz zaliczenie do podstawy opodatkowania, w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców, wkładu własnego otrzymanego od Mieszkańców oraz kwoty otrzymanego dofinansowania, pomniejszonych
Nieuznanie czynności wykonywanych przez Gminę na rzecz Mieszkańców w ramach realizacji Projektów za czynności wykonywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT ww. czynności, niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług otrzymanych Dofinansowań na realizację Projektów, niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wpłat od Mieszkańców
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych w związku z obniżeniem wkładu kapitałowego w spółce komandytowej.
Czynność podwyższenia kapitału zakładowego jak i zapasowego w związku z wniesieniem do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i nie ma zastosowania wyłączenie z art. 2 pkt 4 (zasada stand still).
Brak możliwości odliczenia wkładu własnego w projekcie dofinansowania wydatków na pompę ciepła i panele PV - brak faktury VAT.
Wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości gruntowych oraz sieci wod-kan, podlegać będzie opodatkowaniu, wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci działek nie będzie korzystało ze zwolnienia, aport w postaci sieci wod-kan będzie korzystać ze zwolnienia z możliwością rezygnacji ze zwolnienia.
Dotyczy ustalenia, czy opisana Transakcja wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa (Działalności 1) do Spółki spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym
Uznanie czynności wykonywanych przez Gminę na rzecz mieszkańców, w ramach projektu pn. „...”, za usługi opodatkowane podatkiem VAT, uznanie otrzymanej przez Gminę dotacji za podstawę opodatkowania VAT, prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków na realizację ww. projektu.
Dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport jednej z działek należących do składników majątkowych Wnioskodawcy będzie stanowił transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji, czy zamierzona transakcja będzie wyłączona z opodatkowania VAT na podstawie art. 2 pkt 27e w zw. z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
W zakresie uznania przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym powstania przychodu podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 PIT.
W zakresie skutków podatkowych „zmniejszenia wkładu” w spółce jawnej powstałej w wyniku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skoro w niniejszej sprawie zespół składników materialnych i niematerialnych, stanowiący działalność kantorową, będzie charakteryzować się wyodrębnieniem organizacyjnym, finansowym i funkcjonalnym oraz Spółka do której zostanie wniesiony aport w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie wyłącznie w oparciu o te składniki kontynuować prowadzoną dotychczas działalność polegającą na działalności